Jak usunąć toksynyGłównym miejscem magazynowania w naszym organizmie toksyn jest przestrzeń międzykomórkowa tkanki tłuszczowej. Dlatego jełki planujesz odchudzanie to warto tez oczyścić nasz organizm niechcianych substancji. Wielu dietetyków twierdzi, że modne diety oczyszczające oparte na wodzie i sokach to przekleństwo naszych czasów. Okazuje się, bowiem że podczas stosowania takich diet spowalnia metabolizm, zaburzamy tez prace tarczycy i układu krążenia.

Inne diety oczyszczające mówią o jedzeniu tylko jednego lub dwóch posiłków dziennie, ale to też nie jest dobre rozwiązanie, ponieważ zbytnio obciążona jest trzustka. Dodatkowo maleje poziom cukru a co za tym idzie odczuwamy większy apetyt. Dlatego wszystkim, którzy są chętni schudnąć zdrowo poleca się zrównoważone diety pozbawiające tkankę tłuszczową trójglicerdów. W naszym kraju nadal najbardziej polecaną dietą jest dieta 1000 i 1500 kalorii, która jest polecana już od wielu lat przez różnych specjalistów żywieniowych. Dzięki niej możliwe jest stopniowe pozbywanie się nadwagi. W dawce dziennej powinno się znaleźć 100g węglowodanów, 1g białka na 1kg masy ciała, 30g tłuszczu i dwa litry wody mineralnej. W Ameryce jest nieco inna wersja często nazywana dietą garściową. Polega ona na nie przekraczaniu 1000 kcal dziennie a do tego jest ta ilość dzielona na pięć posiłków dziennie a każdy z nich AM się zmieścić w garści. Musisz wiedzieć, że twoje ciało nie zawsze samo jest w stanie pozbyć się wszystkich toksyn z organizmu. Z pomocą mogą przyjść różne rośliny. Ekstrakt z mniszka, który przyśpieszy spalanie tkanki tłuszczowej. Godne stosowani są tez liście brzozy, które regulują przemianę materii. Babka lekarska łagodzi zapalenie dróg moczowych i pęcherza. Ma ona także silne właściwości moczopędne i rozkurczowe. Roślin pomocnych w odtruwaniu jest bardzo dużo, warto sięgnąć po: żeń-szeń, koper włoski, oliwki itd. Można tez od czasu do czasu postawić na egzotyczne owoce wyłączając z diety tym samym inne składniki. Mowa tu o kiwi, papai, ananasach i melonach, które stanowią doskonałe źródło enzymów regulujących przemianę materii. Mają bardzo dobry wpływ na spalanie tłuszczów i regenerację tkanek. Możemy korzystać zarówno ze Świerzych owoców, jak i mrożonych oraz tych w puszkach. Jednak staraj się unikać słodkiego syropu i wybierać przy tym niskosłodzoną zalewę. Zdrowa dieta wspomagana za pomocą roślin leczniczych bardzo szybko odtruje twój organizm i postawi cię na nogi.

Działanie leków przeciwbólowych

LekiCzy zastanawialiście się kiedyś jak działają leki przeciwbólowe? Otóż te, co nam przepisują lekarze możemy podzielić na trzy grupy. W każdym z nich s substancje o nieco innym mechanizmie działania.

Więcej…

Sposoby na wzdęcia

Sposoby na wzdęciaWzdęcia maja miejsce, gdy dochodzi do nadmiernego gromadzenia się gazów w przewodzie pokarmowym. Przyczyną tego stanu może być zbytnie połykanie powietrza albo gromadzenie gazu powstałego w wyniku trawienia i fermentacji w jelitach.

Więcej…

Problemy z pamięcią

Każdemu z nas czasem zdarza się o czymś zapomnieć, chwilowe problemy z pamięcią nie świadczą o chorobie. Zapamiętywanie i odtwarzanie informacji to nie do końca znany proces.

Więcej…

Jak walczyć z wolnymi rodnikami

Koenzym Q10 to składnik o szerokim spektrum działania. Jeśli twoja skór jest uboga w koenzym Q10, wówczas ma problemy by walczyć z wolnymi rodnikami i jest o wiele bardziej podatna na uszkodzenia nimi spowodowane.

Więcej…

Zagrożenia na zakupach

Zagrożenia dla zdrowia na zakupach.
Wiele kobiet nie bierze pod uwagę, jakie to zagrożenia czekają na nas pod prysznicem. Zastanówmy się nad blacha rzeczą, jaką jest oddawanie noszonych już ubrań do sieciówek i wymiana ich lub zwrot pieniędzy.

Więcej…

Czy niewielka nadwaga nam szkodzi?

Aby sprawdzić czy mamy prawidłową wagę trzeba pokreślić tak zwane BMI. Robimy to w bardzo prosty sposób, dzielimy nasza wagę w kilogramach przez wzrost w metrach i podnosimy do kwadratu.

Więcej…

Jakie preparaty i zabiegi stosować w czasie gorączki

Jeśli temperatura twojego ciała przekroczy 38 stopni Celsjusza wówczas należy sięgnąć po preparaty przeciwgorączkowe zalety białka wołowowego . Można je nabyć w aptece bez recepty w różnej postaci. Najszybciej zadziałają preparaty podawane w postaci zastrzyku i czopka, a wolniej te w tabletce czy syropie.

Więcej…

Płyn w uchu

Płyn w uchu może znaleźć się po kąpieli lub po np. basenie, jeśli nie dostatecznie dobrze osuszymy uszy.Ale gdy płyn nie jest wodą a wydzieliną to najczęściej będziemy mieli do czynienia z zakażeniem bakteriami lub wirusami, które zaatakowały ucho lub nos.

Więcej…