cukrzycaDelfiny to jedne z najbardziej inteligentnych zwierząt na naszej planecie. Potrafią one przez zabawę leczyć co już udowodniono w przypadku chorób autystycznych oraz innych związanych z porażeniem mózgowym u dzieci, podobnie jest z cukrzycą.

Jednak udowodniono też że delfiny skutecznie pomagają w leczeniu wielu innych dolegliwości, nie tylko dzieci. Ostatnio odkryto że wśród tych zwierząt są takie które mają cukrzyce typu 2, jeśli tylko w ich diecie brakowało cukru. Ten typ choroby występuje najczęściej u ludzi i wymaga od nich przyjmowania insuliny. Jeśli tego cukrzyk by nie robił to naraża się na śmierć. Jednak delfiny nie przyjmują żadnych hormonów poza tymi które naturalnie występują w ich środowisku naturalnym. Ciekawe jest też to że nie wykazują one żadnych objawów chorobowych. Najbardziej zaskakujące było to ze na zawołanie delfin może mieć cukrzyce albo nie. Ma on jakiś mechanizm który reguluje spalanie energii. Potem okazało się że podczas snu delfina występują objawy związane z cukrzycą. Wtedy też spada poziom cukru, jednak delfin się budzi i po tym jak zje coś to poziom cukru natychmiast wraca do właściwego poziomu.

Działanie leków przeciwbólowych

LekiCzy zastanawialiście się kiedyś jak działają leki przeciwbólowe? Otóż te, co nam przepisują lekarze możemy podzielić na trzy grupy. W każdym z nich s substancje o nieco innym mechanizmie działania.

Więcej…

Sposoby na wzdęcia

Sposoby na wzdęciaWzdęcia maja miejsce, gdy dochodzi do nadmiernego gromadzenia się gazów w przewodzie pokarmowym. Przyczyną tego stanu może być zbytnie połykanie powietrza albo gromadzenie gazu powstałego w wyniku trawienia i fermentacji w jelitach.

Więcej…

Problemy z pamięcią

Każdemu z nas czasem zdarza się o czymś zapomnieć, chwilowe problemy z pamięcią nie świadczą o chorobie. Zapamiętywanie i odtwarzanie informacji to nie do końca znany proces.

Więcej…

Jak walczyć z wolnymi rodnikami

Koenzym Q10 to składnik o szerokim spektrum działania. Jeśli twoja skór jest uboga w koenzym Q10, wówczas ma problemy by walczyć z wolnymi rodnikami i jest o wiele bardziej podatna na uszkodzenia nimi spowodowane.

Więcej…

Zagrożenia na zakupach

Zagrożenia dla zdrowia na zakupach.
Wiele kobiet nie bierze pod uwagę, jakie to zagrożenia czekają na nas pod prysznicem. Zastanówmy się nad blacha rzeczą, jaką jest oddawanie noszonych już ubrań do sieciówek i wymiana ich lub zwrot pieniędzy.

Więcej…

Czy niewielka nadwaga nam szkodzi?

Aby sprawdzić czy mamy prawidłową wagę trzeba pokreślić tak zwane BMI. Robimy to w bardzo prosty sposób, dzielimy nasza wagę w kilogramach przez wzrost w metrach i podnosimy do kwadratu.

Więcej…

Jakie preparaty i zabiegi stosować w czasie gorączki

Jeśli temperatura twojego ciała przekroczy 38 stopni Celsjusza wówczas należy sięgnąć po preparaty przeciwgorączkowe . Można je nabyć w aptece bez recepty w różnej postaci. Najszybciej zadziałają preparaty podawane w postaci zastrzyku i czopka, a wolniej te w tabletce czy syropie.

Więcej…

Płyn w uchu

Płyn w uchu może znaleźć się po kąpieli lub po np. basenie, jeśli nie dostatecznie dobrze osuszymy uszy.Ale gdy płyn nie jest wodą a wydzieliną to najczęściej będziemy mieli do czynienia z zakażeniem bakteriami lub wirusami, które zaatakowały ucho lub nos.

Więcej…