Imbir właściwosci leczniczeImbir jest stosowany blisko pięć tysięcy lat, zarówno w leczeniu jak i w kuchni. Kiedyś występował on dziko, dziś niestety już nigdzie tak nie rośnie. Jest uprawiany w krajach o ciepłym klimacie. Zawiera on dużo cennych substancji takich jak błonnik, potas, wapń i wiele innych. Ma on silny aromat i ciekawy smak. Ma on też silny olejek eteryczny. Dostępny jest w wielu wersjach, nie tylko, jako świeży lub przetworzony, ale też w postaci herbatek, ziół do robienia wywarów, kapsułek i nalewek.

Regularne przyjmowanie imbiru łagodzi stany zapalne i ból w chorobie zwyrodnieniowej oraz przy reumatoidalnym zapaleniu stawów. W wielu przypadkach jest on skuteczniejszy niż leki i przy tym znacznie od nich bezpieczniejszy. Zażywanie pigułek czy maści sprawia, że znika ból oraz poranna sztywność. Imbir przyśpiesza też wydzielanie soków trawiennych i żółci. Dlatego wskazane jest popijanie naparem z tej rośliny tłustych posiłków. Bierzemy cztery plasterki i zalewamy szklanka wrzątku, potem parzymy 10 minut i gotowe. Herbatki imbirowe powinny pić osoby pracujące umysłowo, dodatkowo imbir: obniża ciśnienie krwi, chroni przed zatorami i zakrzepami, nasila się produkcję moczu, przyśpiesza detoksykację wątroby.

Działanie leków przeciwbólowych

LekiCzy zastanawialiście się kiedyś jak działają leki przeciwbólowe? Otóż te, co nam przepisują lekarze możemy podzielić na trzy grupy. W każdym z nich s substancje o nieco innym mechanizmie działania.

Więcej…

Sposoby na wzdęcia

Sposoby na wzdęciaWzdęcia maja miejsce, gdy dochodzi do nadmiernego gromadzenia się gazów w przewodzie pokarmowym. Przyczyną tego stanu może być zbytnie połykanie powietrza albo gromadzenie gazu powstałego w wyniku trawienia i fermentacji w jelitach.

Więcej…

Problemy z pamięcią

Każdemu z nas czasem zdarza się o czymś zapomnieć, chwilowe problemy z pamięcią nie świadczą o chorobie. Zapamiętywanie i odtwarzanie informacji to nie do końca znany proces.

Więcej…

Jak walczyć z wolnymi rodnikami

Koenzym Q10 to składnik o szerokim spektrum działania. Jeśli twoja skór jest uboga w koenzym Q10, wówczas ma problemy by walczyć z wolnymi rodnikami i jest o wiele bardziej podatna na uszkodzenia nimi spowodowane.

Więcej…

Zagrożenia na zakupach

Zagrożenia dla zdrowia na zakupach.
Wiele kobiet nie bierze pod uwagę, jakie to zagrożenia czekają na nas pod prysznicem. Zastanówmy się nad blacha rzeczą, jaką jest oddawanie noszonych już ubrań do sieciówek i wymiana ich lub zwrot pieniędzy.

Więcej…

Czy niewielka nadwaga nam szkodzi?

Aby sprawdzić czy mamy prawidłową wagę trzeba pokreślić tak zwane BMI. Robimy to w bardzo prosty sposób, dzielimy nasza wagę w kilogramach przez wzrost w metrach i podnosimy do kwadratu.

Więcej…

Jakie preparaty i zabiegi stosować w czasie gorączki

Jeśli temperatura twojego ciała przekroczy 38 stopni Celsjusza wówczas należy sięgnąć po preparaty przeciwgorączkowe . Można je nabyć w aptece bez recepty w różnej postaci. Najszybciej zadziałają preparaty podawane w postaci zastrzyku i czopka, a wolniej te w tabletce czy syropie.

Więcej…

Płyn w uchu

Płyn w uchu może znaleźć się po kąpieli lub po np. basenie, jeśli nie dostatecznie dobrze osuszymy uszy.Ale gdy płyn nie jest wodą a wydzieliną to najczęściej będziemy mieli do czynienia z zakażeniem bakteriami lub wirusami, które zaatakowały ucho lub nos.

Więcej…