wrzodyWrzody - lecznie.

Okres jesieni to nieprzyjazny czas dla osób z wrzodami żołądka, ponieważ to właśnie o tej porze roku nasilają się objawy.

Na wrzody trawienne, które znacznie częściej się rozwijają się dwunastnicy niż w żołądku cierpi, aż co 10 Polak. Większość chorych to ludzie młodzi i w średnim wieku, zwykle dużo pracujący, zajmujący kierownicze stanowiska. Na tę chorobę zapadają 3 razy częściej mężczyźni niż kobiety. Przyczyną takiego stanu może być fakt, iż mężczyźni radzą sobie gorzej ze stresem, częściej nadużywają używek takich jak alkohol czy papierosy. Leczenie wrzodów polega na zniszczeniu bakterii Helicobacter pylori które je wywołują i zmniejszyć wydzielanie soków trawiennych. Czasem potrzebna jest interwencja chirurgiczna w celu usunięcia uszkodzonej śluzówki. Jednak walkę z wrzodami należy najpierw zacząć od pewnych zmian w stylu życia. Po pierwsze zmiana diety, czyli rezygnujemy ze wszystkich produktów, które wzmagają dolegliwości są to: mocna kawa, herbata, ostre ciężkostrawne pokarmy, soki owocowe, mleko. Po drugie należy przyjmować leki, które zaleci nam lekarz. Preparaty takie mają za zadanie zmniejszać wydzielanie kwasu solnego, oraz leki osłaniające śluzówkę żołądka i przyśpieszające goje nie się wrzodów. Po trzecie wprowadzamy do naszej kuchni bogatą gamę ziół, które nie tylko podniosą smak potraw ale również usprawnią trawienie. Należą do nich: majeranek, koperek, imbir, rumianek, tymianek, siemię lniane, melisa, mięta, lukrecja, lobelia, dzika róża. Po czwarte nie dopuszczaj do zaparć. A by usprawnić wydalnicze funkcje jelit, rano wypij szklankę ciepłej wody i idź na krótki spacer. Po piąte kontroluj stan swojego uzębienie. Chore zęby są siedliskiem groźnych bakterii nie tylko dla żołądka. Regularnie usuwaj kamień z zębów i stosuj pasty zapobiegające odkładaniu się kamienia i osadu na zębach. Ważną rzeczą jest również to by uzupełnić braki w uzębieniu, ponieważ źle rozdrobniony pokarm dłużej zalega w żołądku i wspomaga produkcję kwasu solnego. Po szóste unikaj stresu i staraj się jak najwięcej odpoczywać. Po siódme unikaj używek takich jak alkoholu a zwłaszcza piwa, a także palenia papierosów. Po ósme antybiotykoterapia – leczenie antybiotykami przyśpiesza gojenie się wrzodów, a tym samym likwiduje dolegliwości. Po dziewiąte w swojej diecie zażywaj sok ze świeżego ziemniaka, który zapobiega napadom bólu, oraz sok ze świeżej białej kapusty, który przyśpiesza gojenie wrzodów. Po dziesiąte uważaj z innymi lekami. Groźne mogą być leki przeciwzapalne i przeciw bólowe, ponieważ sprzyjają wrzodom. Dla osób chorujących na wrzody szczególnie niewskazany jest kwas acetylosalicylowy. Dlatego w razie przeziębienia należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutom.

Działanie leków przeciwbólowych

LekiCzy zastanawialiście się kiedyś jak działają leki przeciwbólowe? Otóż te, co nam przepisują lekarze możemy podzielić na trzy grupy. W każdym z nich s substancje o nieco innym mechanizmie działania.

Więcej…

Sposoby na wzdęcia

Sposoby na wzdęciaWzdęcia maja miejsce, gdy dochodzi do nadmiernego gromadzenia się gazów w przewodzie pokarmowym. Przyczyną tego stanu może być zbytnie połykanie powietrza albo gromadzenie gazu powstałego w wyniku trawienia i fermentacji w jelitach.

Więcej…

Problemy z pamięcią

Każdemu z nas czasem zdarza się o czymś zapomnieć, chwilowe problemy z pamięcią nie świadczą o chorobie. Zapamiętywanie i odtwarzanie informacji to nie do końca znany proces.

Więcej…

Jak walczyć z wolnymi rodnikami

Koenzym Q10 to składnik o szerokim spektrum działania. Jeśli twoja skór jest uboga w koenzym Q10, wówczas ma problemy by walczyć z wolnymi rodnikami i jest o wiele bardziej podatna na uszkodzenia nimi spowodowane.

Więcej…

Zagrożenia na zakupach

Zagrożenia dla zdrowia na zakupach.
Wiele kobiet nie bierze pod uwagę, jakie to zagrożenia czekają na nas pod prysznicem. Zastanówmy się nad blacha rzeczą, jaką jest oddawanie noszonych już ubrań do sieciówek i wymiana ich lub zwrot pieniędzy.

Więcej…

Czy niewielka nadwaga nam szkodzi?

Aby sprawdzić czy mamy prawidłową wagę trzeba pokreślić tak zwane BMI. Robimy to w bardzo prosty sposób, dzielimy nasza wagę w kilogramacholejek-makadamia.pl przez wzrost w metrach i podnosimy do kwadratu.

Więcej…

Jakie preparaty i zabiegi stosować w czasie gorączki

Jeśli temperatura twojego ciała przekroczy 38 stopni Celsjusza wówczas należy sięgnąć po preparaty przeciwgorączkowe http://nastek.pl/milosc-i-seks-FAQ/2511,Tampony-czy-podpaski trenbolone . Można je nabyć w aptece bez recepty w różnej postaci. Najszybciej zadziałają preparaty podawane w postaci zastrzyku i czopka, a wolniej te w tabletce czy syropie.

Więcej…

Płyn w uchu

Płyn w uchu może znaleźć się po kąpieli lub po np. basenie, jeśli nie dostatecznie dobrze osuszymy uszy.Ale gdy płyn nie jest wodą a wydzieliną to najczęściej będziemy mieli do czynienia z zakażeniem bakteriami lub wirusami, które zaatakowały ucho lub nos.

Więcej…