Choroby sercaBadania pokazały ze kobiety znacznie częściej lekceważą dolegliwości kardiologiczne niż mężczyźni. Choroby serca są tym czasem na drugim miejscu pod względem przyczyn umieralności kobiet w Europie. W statystyce tej uwzględniono też powikłania po chorobach serca. Dlatego też badanie serca jest tak ważne. Wystarczy regularnie wykonywać pomiary ciśnienia, EKG, echo i w razie konieczności koronarografię. Ale od kilku miesięcy możemy też robić badanie za pomocą skanera GE Discovery. Skaner ten znajduje się w Wojskowym Instytucie Medycznym w Warszawie.

Z jego pomocy mogą korzystać wszyscy, bez względu na t gdzie mieszkają. Koniecznie musimy mieć tylko skierowanie od kardiologa. Badanie to trwa trzy minuty i jest nie inwazyjne., Nie niesie on, zatem ryzyka powikłań. A przypomnę, że przy koronarografii istnieje takie prawdopodobieństwo. Badanie to nie szkodzi, ponieważ dawka promieniowania, jaka zostaje wysłana do naszego ciała jest dużo mniejsza jak podczas innych badań. Badanie zaczynamy od krótkiego testu wysiłkowego. Jeśli z jakiegoś powodu pacjent nie może podjąć się wysiłku to dostaje on specjalne leki, które stymulują serce dając mu sygnał ze wysiłek fizyczny miła miejsce. Potem dożylnie podaje się izotop, który ułatwi wykonanie precyzyjnych zdjęć. Potem pacjent się kładzie a maszyna wykonuje bardzo dużo zdjęć serca pod każdym kątem.

Działanie leków przeciwbólowych

LekiCzy zastanawialiście się kiedyś jak działają leki przeciwbólowe? Otóż te, co nam przepisują lekarze możemy podzielić na trzy grupy. W każdym z nich s substancje o nieco innym mechanizmie działania.

Więcej…

Sposoby na wzdęcia

Sposoby na wzdęciaWzdęcia maja miejsce, gdy dochodzi do nadmiernego gromadzenia się gazów w przewodzie pokarmowym. Przyczyną tego stanu może być zbytnie połykanie powietrza albo gromadzenie gazu powstałego w wyniku trawienia i fermentacji w jelitach.

Więcej…

Problemy z pamięcią

Każdemu z nas czasem zdarza się o czymś zapomnieć, chwilowe problemy z pamięcią nie świadczą o chorobie. Zapamiętywanie i odtwarzanie informacji to nie do końca znany proces.

Więcej…

Jak walczyć z wolnymi rodnikami

Koenzym Q10 to składnik o szerokim spektrum działania. Jeśli twoja skór jest uboga w koenzym Q10, wówczas ma problemy by walczyć z wolnymi rodnikami i jest o wiele bardziej podatna na uszkodzenia nimi spowodowane.

Więcej…

Zagrożenia na zakupach

Zagrożenia dla zdrowia na zakupach.
Wiele kobiet nie bierze pod uwagę, jakie to zagrożenia czekają na nas pod prysznicem. Zastanówmy się nad blacha rzeczą, jaką jest oddawanie noszonych już ubrań do sieciówek i wymiana ich lub zwrot pieniędzy.

Więcej…

Czy niewielka nadwaga nam szkodzi?

Aby sprawdzić czy mamy prawidłową wagę trzeba pokreślić tak zwane BMI. Robimy to w bardzo prosty sposób, dzielimy nasza wagę w kilogramach przez wzrost w metrach i podnosimy do kwadratu.

Więcej…

Jakie preparaty i zabiegi stosować w czasie gorączki

Jeśli temperatura twojego ciała przekroczy 38 stopni Celsjusza wówczas należy sięgnąć po preparaty przeciwgorączkowe biuro opinii sądowo lekarskich . Można je nabyć w aptece bez recepty w różnej postaci. Najszybciej zadziałają preparaty podawane w postaci zastrzyku i czopka, a wolniej te w tabletce czy syropie.

Więcej…

Płyn w uchu

Płyn w uchu może znaleźć się po kąpieli lub po np. basenie, jeśli nie dostatecznie dobrze osuszymy uszy.Ale gdy płyn nie jest wodą a wydzieliną to najczęściej będziemy mieli do czynienia z zakażeniem bakteriami lub wirusami, które zaatakowały ucho lub nos.

Więcej…