masaz uciskowyWiele osób mówi, że masaż taki jest jak panaceum na każda niemal chorobę, a raczej na ból, jaki jej towarzyszy. Twierdzi się, że masaż tego typu jest pomocny w walce z astmą czy chorobami serca.

Na czym polega  masaż uciskowy? Otóż jest to nic innego jak odpowiednie uciskanie określonych, unerwionych punktów na naszym ciele. Oczywiście metoda ta pochodzi z medycyny chińskiej i liczy już sobie ona jak i inne techniki tego typu tysiące lat. Akupresura to metoda, która polega na uciskaniu punktów, które są ściśle powiązane z konkretnymi narządami naszego ciała. Masaż ten jest także w miarę powszechny w naszym kraju, stosowany jest w leczeniu wielu chorób a także w profilaktyce zdrowotnej. Osób chwalących tę metodę leczenia jest coraz więcej. Jak już wspomniałem na ciele SA punkty zwane receptorami, jest ich ponad trzysta. Masażyści podczas zabiegu najczęściej i najdłużej masują stopy, ponieważ to w nich znajduje się najwięcej punktów, które są połączone ściśle z naszymi organami. Kolejnym ważnym miejscem jest głowa, ona też jest długo masowana, ponieważ stanowi ona centrum sterujące pracą narządów. Jednak punkty te znajdują się praktycznie na całym ciele, więc masuje się różne miejsca nie tylko stopy i głowę. Masażysta dokonuje selekcji odpowiednich receptorów po tym jak powiemy mu, na co chorujemy. Musisz wiedzieć, że za każdy narząd w twoim organizmie odpowiada kilkanaście receptorów. Każdy punkt powinien być uciskany od dwóch do pięciu minut. Masaż polega na stosowaniu różnych form dotyku, zaczyna się od lekkiego opukiwania ciała. Jest to metoda stosowana szczególnie u pacjentów słabych fizycznie i u dzieci. Kończymy mocnym uciskaniem ciała, które może być połączone z masażem paznokciami. Najsilniejszą metodą masażu uciskowego jest ta, podczas której terapeuta stosuje do pomocy drewnianą pałkę. Ta metoda terapii jest zalecana głównie pacjentom z problemami z układem krążenia, padaczką, zanikiem mięśni oraz astmą. Dobre rezultaty osiąga się także przy leczeniu nerwic i chorób psychicznych. Metoda ta ma także spore zastosowanie w walce zbójem, pomoże nam ona uśnieżyć ból kręgosłupa, głowy, nerwobólów i bólów kręgosłupa. Jedną z odmian tego masażu jest masaż twarzy. Możesz go wykonać samemu. Jeśli boli cię Głowa to przez trzy minuty masuj skronie i płatki uszu. Jeśli szui ci w uszach to przez dwie minuty masuj punkty na początku brwi. Sprawdź tę metodę a możesz zostać miło zaskoczonym jej efektami. Ona naprawdę działa jednak nie na wszystkich i nie tak samo, więc sam musisz spróbować jak twój organizm będzie reagował na ucisk.

Działanie leków przeciwbólowych

LekiCzy zastanawialiście się kiedyś jak działają leki przeciwbólowe? Otóż te, co nam przepisują lekarze możemy podzielić na trzy grupy. W każdym z nich s substancje o nieco innym mechanizmie działania.

Więcej…

Sposoby na wzdęcia

Sposoby na wzdęciaWzdęcia maja miejsce, gdy dochodzi do nadmiernego gromadzenia się gazów w przewodzie pokarmowym. Przyczyną tego stanu może być zbytnie połykanie powietrza albo gromadzenie gazu powstałego w wyniku trawienia i fermentacji w jelitach.

Więcej…

Problemy z pamięcią

Każdemu z nas czasem zdarza się o czymś zapomnieć, chwilowe problemy z pamięcią nie świadczą o chorobie. Zapamiętywanie i odtwarzanie informacji to nie do końca znany proces.

Więcej…

Jak walczyć z wolnymi rodnikami

Koenzym Q10 to składnik o szerokim spektrum działania. Jeśli twoja skór jest uboga w koenzym Q10, wówczas ma problemy by walczyć z wolnymi rodnikami i jest o wiele bardziej podatna na uszkodzenia nimi spowodowane.

Więcej…

Zagrożenia na zakupach

Zagrożenia dla zdrowia na zakupach.
Wiele kobiet nie bierze pod uwagę, jakie to zagrożenia czekają na nas pod prysznicem. Zastanówmy się nad blacha rzeczą, jaką jest oddawanie noszonych już ubrań do sieciówek i wymiana ich lub zwrot pieniędzy.

Więcej…

Czy niewielka nadwaga nam szkodzi?

Aby sprawdzić czy mamy prawidłową wagę trzeba pokreślić tak zwane BMI. Robimy to w bardzo prosty sposób, dzielimy nasza wagę w kilogramach przez wzrost w metrach i podnosimy do kwadratu.

Więcej…

Jakie preparaty i zabiegi stosować w czasie gorączki

Jeśli temperatura twojego ciała przekroczy 38 stopni Celsjusza wówczas należy sięgnąć po preparaty przeciwgorączkowe zgorzel zęba . Można je nabyć w aptece bez recepty w różnej postaci. Najszybciej zadziałają preparaty podawane w postaci zastrzyku i czopka, a wolniej te w tabletce czy syropie.

Więcej…

Płyn w uchu

Płyn w uchu może znaleźć się po kąpieli lub po np. basenie, jeśli nie dostatecznie dobrze osuszymy uszy. wypełnianie zmarszczek w WarszawieAle gdy płyn nie jest wodą a wydzieliną to najczęściej będziemy mieli do czynienia z zakażeniem bakteriami lub wirusami, które zaatakowały ucho lub nos.

Więcej…