plaster leczenieDzięki temu, że leki zawarte w plastrach omijają układ pokarmowy można stosować mniejsze dawki. Przez to działanie uboczne istnieje tylko w minimalnym stopniu lub zostało całkowicie zlikwidowane.

Mało tego, przecież lek w ten sposób jest dawkowany bardzo precyzyjnie, substancja czynna uwalnia się z plastra bardzo wolno w określonym czasie. Sama aplikacja takiego leku jest też łatwiejsza, ponieważ nie trzeba pamiętać o łykaniu proszków, co określony czas. Coraz popularniejsze wśród Kobie są plastry antykoncepcyjne. Przeciwwskazaniem do stosowania tej metody jest jednak nadwaga. Z badań wynika, że u kobiet z dużą nadwagą plaster antykoncepcyjny może działać mniej skutecznie, nadmiar tkanki tłuszczu powoduje, bowiem zmniejszenie wchłaniania hormonów. Plastrów antykoncepcyjnych nie powinny też stosować kobiety z nadciśnieniem tętniczym, schorzeniami wątroby, zakrzepicą i migreną. Nie powinny ich stosować też kobiety, które leczyły się na raka piersi lub jajnika. Plasterki są też bardzo skuteczne w terapii opryszczki, zawierają one aktywne składniki przyśpieszające gojenie się pęcherzyków. Pod takim plastrem nie tworzy się typowy dla opryszczki strupek, który często goi się nawet trzy tygodnie. Plastry na opryszczkę to nie jedyne, jeśli tego typu. Są też dostępne takie do leczenia, owrzodzeń jamy ustnej itd. Także nowa metoda leczenia stwardnienia rozsianego opiera się na plastrach. Badania przeprowadzone na kilkudziesięciu pacjentach potwierdziły, że po roku stosowania plastrów lek zahamował rozwój choroby. Aby metodę ta można było stosować powszechnie to potrzeba jeszcze minimum roku. Jeśli chodzi o urodę to dostępne są też plastry antycellulitowe. Nasączone są one substancjami pochodzącymi z wyciągów roślinnych i kofeiną. Dzięki temu w miejscu przyklejenia plastra poprawia się krążenie krwi i limfy, dzięki temu wzmacniają się tez naczynia krwionośne i oczyszczają się tkanki z toksyn. W sprzedaży są też dostępne plastry na stopy, zwolennicy ich stosowania zalecają ich naklejanie na noc, dzięki temu oczyszczają one nasz organizm z toksyn i pomagają pozbyć się różnych drobnych dolegliwości. Jeśli masz ochotę to możesz spróbować ich skuteczności, jednak ich działanie nie zostało udowodnione w badaniach naukowych. Pamiętaj, że plastry przyklejone na niedokładnie umytą skórę często się odklejają, skóra w tym miejscu nie może też być tłusta wiec nie stosuj tam kremów i balsamów. Najlepiej jak plaster by był przyklejony na pośladku lub podbrzuszu.

Działanie leków przeciwbólowych

LekiCzy zastanawialiście się kiedyś jak działają leki przeciwbólowe? Otóż te, co nam przepisują lekarze możemy podzielić na trzy grupy. W każdym z nich s substancje o nieco innym mechanizmie działania.

Więcej…

Sposoby na wzdęcia

Sposoby na wzdęciaWzdęcia maja miejsce, gdy dochodzi do nadmiernego gromadzenia się gazów w przewodzie pokarmowym. Przyczyną tego stanu może być zbytnie połykanie powietrza albo gromadzenie gazu powstałego w wyniku trawienia i fermentacji w jelitach.

Więcej…

Problemy z pamięcią

Każdemu z nas czasem zdarza się o czymś zapomnieć, chwilowe problemy z pamięcią nie świadczą o chorobie. Zapamiętywanie i odtwarzanie informacji to nie do końca znany proces.

Więcej…

Jak walczyć z wolnymi rodnikami

Koenzym Q10 to składnik o szerokim spektrum działania. Jeśli twoja skór jest uboga w koenzym Q10, wówczas ma problemy by walczyć z wolnymi rodnikami i jest o wiele bardziej podatna na uszkodzenia nimi spowodowane.

Więcej…

Zagrożenia na zakupach

Zagrożenia dla zdrowia na zakupach.
Wiele kobiet nie bierze pod uwagę, jakie to zagrożenia czekają na nas pod prysznicem. Zastanówmy się nad blacha rzeczą, jaką jest oddawanie noszonych już ubrań do sieciówek i wymiana ich lub zwrot pieniędzy.

Więcej…

Czy niewielka nadwaga nam szkodzi?

Aby sprawdzić czy mamy prawidłową wagę trzeba pokreślić tak zwane BMI. Robimy to w bardzo prosty sposób, dzielimy nasza wagę w kilogramach przez wzrost w metrach i podnosimy do kwadratu.

Więcej…

Jakie preparaty i zabiegi stosować w czasie gorączki

Jeśli temperatura twojego ciała przekroczy 38 stopni Celsjusza wówczas należy sięgnąć po preparaty przeciwgorączkowe . Można je nabyć w aptece bez recepty w różnej postaci. Najszybciej zadziałają preparaty podawane w postaci zastrzyku i czopka, a wolniej te w tabletce czy syropie.

Więcej…

Płyn w uchu

Płyn w uchu może znaleźć się po kąpieli lub po np. basenie, jeśli nie dostatecznie dobrze osuszymy uszy.Ale gdy płyn nie jest wodą a wydzieliną to najczęściej będziemy mieli do czynienia z zakażeniem bakteriami lub wirusami, które zaatakowały ucho lub nos.

Więcej…