energia z drzewGdy przytulisz się do drzewa to możesz naładować swoje akumulatory i to na długi czas. Czy nigdy nie natknąłeś się na scenkę, gdy na trawniku przy drzewie ktoś stoi i je przytula?

Wielu myśli wtedy, że to dziwak, inni zastanawiają się, co ona wyprawia, a okazuje się, że wie ona bardzo dobrze, co robi. Osoby te bardzo często naukowo nie potrafią wytłumaczyć jak to jest, że przytulają się do drzewa, ale czuja, że to jest dla nich dobre. A czy widziałeś kiedyś scenkę, gdy małe dzieci wchodzą do parku i instynktownie biegną do drzew i zaczynają je obejmować? Robią to w myśl starej prawdy, że zwierzęta i rośliny mogą się wymieniać energią. Dorośli się najczęściej krępują i mają opory w przeciwieństwie do dzieci. Energia w drzewach wydaje się być mocna szczególnie wiosną, gdy krążą w nich soki i nabrzmiewają gałązki z pąkami. Dlatego przytul się do drzewa, jest to polecane szczególnie teraz, gdy po zimie przyda ci się łyk świeżej energii. Dzięki temu poczujemy się bardziej zrelaksowani i wyciszeni. Niektórzy twierdzą, że takie przytulanie może też uruchomić proces samo leczenia. Skorzystanie z tej terapii nie jest trudne, wystarczy, że przytulimy się do jak największego drzewa jak największa powierzchnią naszego ciała. Najlepiej jak staniemy do drzew przodem i obejmiemy je rękoma przytulając do niego policzek. Można tez stanąć tyłem oprzeć o drzewo nogi, plecy i głowę. Niektórzy zalecają tez zrzucić buty i przytulać się stopami do podstawy korzenia. Podobno działa tez położenie się pod drzewem, ale nieco słabiej niż przytulanie do niego. Gdy już przyjmiesz pozycję to zamknij oczy, oddychać głęboko, postaraj się o niczym nie myśleć, poczuj jego zapach, dotyk i korę. Takie przytulanie powinno trwać przynajmniej kwadrans. Takie przytulanie to nie tylko energia, ale także relaks i medytacja. Po kwadransie przytulania poczujesz się bardziej zrelaksowana i pełna energii. Aby być jeszcze bardziej spokojnym i mieć więcej energii to tej terapii trzeba się poddawać jak najczęściej. Jeśli chodzi o wybór drzewa to najlepiej wybrać te, które wybierze nasza intuicja. Specjaliści twierdzą też, że drzew iglaste wpływają tez na drogi oddechowe, przeziębienia, kaszel, oskrzela oraz płuca. Drzewa liściaste łagodzą stres, dodają sił. Drzewa owocowe poprawiają sen, wspomagają krążenie i pracę układu oddechowego. Dzięki przytulaniu do takie drzewa nasze samopoczucie znacznie się poprawi i nie ważne czy będzie ono liściaste, iglaste czy też owocowe.

Działanie leków przeciwbólowych

LekiCzy zastanawialiście się kiedyś jak działają leki przeciwbólowe? Otóż te, co nam przepisują lekarze możemy podzielić na trzy grupy. W każdym z nich s substancje o nieco innym mechanizmie działania.

Więcej…

Sposoby na wzdęcia

Sposoby na wzdęciaWzdęcia maja miejsce, gdy dochodzi do nadmiernego gromadzenia się gazów w przewodzie pokarmowym. Przyczyną tego stanu może być zbytnie połykanie powietrza albo gromadzenie gazu powstałego w wyniku trawienia i fermentacji w jelitach.

Więcej…

Problemy z pamięcią

Każdemu z nas czasem zdarza się o czymś zapomnieć, chwilowe problemy z pamięcią nie świadczą o chorobie. Zapamiętywanie i odtwarzanie informacji to nie do końca znany proces.

Więcej…

Jak walczyć z wolnymi rodnikami

Koenzym Q10 to składnik o szerokim spektrum działania. Jeśli twoja skór jest uboga w koenzym Q10, wówczas ma problemy by walczyć z wolnymi rodnikami i jest o wiele bardziej podatna na uszkodzenia nimi spowodowane.

Więcej…

Zagrożenia na zakupach

Zagrożenia dla zdrowia na zakupach.
Wiele kobiet nie bierze pod uwagę, jakie to zagrożenia czekają na nas pod prysznicem. Zastanówmy się nad blacha rzeczą, jaką jest oddawanie noszonych już ubrań do sieciówek i wymiana ich lub zwrot pieniędzy.

Więcej…

Czy niewielka nadwaga nam szkodzi?

Aby sprawdzić czy mamy prawidłową wagę trzeba pokreślić tak zwane BMI. Robimy to w bardzo prosty sposób, dzielimy nasza wagę w kilogramach przez wzrost w metrach i podnosimy do kwadratu.

Więcej…

Jakie preparaty i zabiegi stosować w czasie gorączki

Jeśli temperatura twojego ciała przekroczy 38 stopni Celsjusza wówczas należy sięgnąć po preparaty przeciwgorączkowe Skuteczne odchudzanie blog . Można je nabyć w aptece bez recepty w różnej postaci. Najszybciej zadziałają preparaty podawane w postaci zastrzyku i czopka, a wolniej te w tabletce czy syropie.

Więcej…

Płyn w uchu

Płyn w uchu może znaleźć się po kąpieli lub po np. basenie, jeśli nie dostatecznie dobrze osuszymy uszy.Ale gdy płyn nie jest wodą a wydzieliną to najczęściej będziemy mieli do czynienia z zakażeniem bakteriami lub wirusami, które zaatakowały ucho lub nos.

Więcej…