Lecznicze właściwosci saunyMało, kto z nas może sobie wyobrazić podgrzewania ciała w saunie mimo upalnego lata. Ale według badań można śmiało to robić, mało tego, niektórzy wręcz to zalecają. Sauna regeneruje skórę, na której dłużej utrzymuje się opalenizna.

Jednak gorąco i zimno na przemian to przede wszystkim doskonałe lekarstwo na wiele chorób. Gdy jesteśmy w saunie to nasze ciało i wszystkie jego organy zaczynają działać na wysokich obrotach. Po prostu musimy się przystosować do niemal ekstremalnych warunków, w jakich się znaleźliśmy. Dzięki wysokiej temperaturze rozszerzają się naczynia krwionośne i pory w skórze. Dzieje się tak by szybciej wydzielał się pot i mogła lepiej się regulować temperatura naszego ciała. Krew zaczyna płynąć szybciej, co przyśpiesza z kolei procesy życiowe. Gorące powietrze, które jest przez nas wdychane regeneruje drogi oddechowe, podnosi wydolność płuc. Ciśnienie krwi podczas pobytu w saunie obniża się a serce pracuje bardziej wydajnie. Dlatego też sauna polecana jest przy bólach reumatycznych, chorobach układu ruchu, leczy problemy ze stawami i kręgosłupem. Daje ona dobre efekty przy urazach ortopedycznych, zwichnięciach, złamaniach, zapaleniach stawów, mięśni i wiązadeł. Sauna pomoże też przy nawracających nieżytach górnych dróg oddechowych. W tym gardła, krtani, tchawicy. Do sauny warto chodzić z astmą oskrzelową i przy nieżycie oskrzeli. Przynosi ona też dobry efekt przy niektórych schorzeniach kardiologicznych. Dobre rezultaty można osiągnąć przy problemach kobiecych takich jak stany zapalne macicy, zaburzenia cyklu itd. Ale to nie wszystko, ponieważ sauna poprawia też wygląd naszej skóry. Już po dwóch – trzech seansach nasza skóra staje się bardziej napięta i dużo lepiej przyjmuje podawane jej preparaty czy to w formie kremów czy tez balsamu. Wysoka i niska temperatura powoduje, że lepiej działają gruczoły odpowiedzialne za wytwarzanie hormonów, w tym także tych, co odpowiadają za dobre samopoczucie, czyli endorfin. Samych saun jest też kilka rodzajów. Pierwszy to rzymska, czyli parowa, kolejny to fińska nazywana też suchą. Popularna jest też ruska bania, czyli drewniany domek, który nagrzewa się piecem. Bardzo często ma to miejsce nad brzegiem jeziora, w którym Moza się potem ochłodziłby wzmocnić efekt stosuje się smaganie i omiatanie ciała gałązkami. Czasem jest taka sytuacja, gdy nie można nadwyrężać układu krążenia i oddechowego. W takich przypadkach z pomocą przyjdzie nam sauna na podczerwień.

Działanie leków przeciwbólowych

LekiCzy zastanawialiście się kiedyś jak działają leki przeciwbólowe? Otóż te, co nam przepisują lekarze możemy podzielić na trzy grupy. W każdym z nich s substancje o nieco innym mechanizmie działania.

Więcej…

Sposoby na wzdęcia

Sposoby na wzdęciaWzdęcia maja miejsce, gdy dochodzi do nadmiernego gromadzenia się gazów w przewodzie pokarmowym. Przyczyną tego stanu może być zbytnie połykanie powietrza albo gromadzenie gazu powstałego w wyniku trawienia i fermentacji w jelitach.

Więcej…

Problemy z pamięcią

Każdemu z nas czasem zdarza się o czymś zapomnieć, chwilowe problemy z pamięcią nie świadczą o chorobie. Zapamiętywanie i odtwarzanie informacji to nie do końca znany proces.

Więcej…

Jak walczyć z wolnymi rodnikami

Koenzym Q10 to składnik o szerokim spektrum działania. Jeśli twoja skór jest uboga w koenzym Q10, wówczas ma problemy by walczyć z wolnymi rodnikami i jest o wiele bardziej podatna na uszkodzenia nimi spowodowane.

Więcej…

Zagrożenia na zakupach

Zagrożenia dla zdrowia na zakupach.
Wiele kobiet nie bierze pod uwagę, jakie to zagrożenia czekają na nas pod prysznicem. Zastanówmy się nad blacha rzeczą, jaką jest oddawanie noszonych już ubrań do sieciówek i wymiana ich lub zwrot pieniędzy.

Więcej…

Czy niewielka nadwaga nam szkodzi?

Aby sprawdzić czy mamy prawidłową wagę trzeba pokreślić tak zwane BMI. Robimy to w bardzo prosty sposób, dzielimy nasza wagę w kilogramach przez wzrost w metrach i podnosimy do kwadratu.

Więcej…

Jakie preparaty i zabiegi stosować w czasie gorączki

Jeśli temperatura twojego ciała przekroczy 38 stopni Celsjusza wówczas należy sięgnąć po preparaty przeciwgorączkowe stomatologia holistyczna . Można je nabyć w aptece bez recepty w różnej postaci. Najszybciej zadziałają preparaty podawane w postaci zastrzyku i czopka, a wolniej te w tabletce czy syropie.

Więcej…

Płyn w uchu

Płyn w uchu może znaleźć się po kąpieli lub po np. basenie, jeśli nie dostatecznie dobrze osuszymy uszy.Ale gdy płyn nie jest wodą a wydzieliną to najczęściej będziemy mieli do czynienia z zakażeniem bakteriami lub wirusami, które zaatakowały ucho lub nos.

Więcej…