sposoby na bólGdy zaatakuje nas ból to raczej od razu sięgamy po tabletkę nie zastanawiając się nad tym, jakim jest ona obciążeniem dla naszego organizmu. Mało, kto z nas sięga po inne metody.

Ale zanim zaczniemy walczyć z bólem to najlepiej sprawdzić, co jest tak naprawdę jego przyczyną. Tu nie obędzie się bez wywiadu lekarskiego. W diagnozowaniu bólu ważne są szczegóły takie jak miejsce trwania, nasilenie itd. Wiele dolegliwości, jakie są spowodowane urazami czy też zmianami zwyrodnieniowymi można łagodzić poprzez nagrzewanie lub schładzanie. Wyziębianie prowadzi do Skórczu naczyń, który ogranicza wysięk i stan zapalny. Zimno znieczula zakończenia nerwowe, przez co nie są tak dobrze przewodzone sygnały bólowe. W sklepach medycznych można kupić wiele urządzeń, które przydatne są w walce z bólem. Bardzo skuteczny jest Pain Gone. Urządzenie to generuje prąd o specjalnie dobranym natężeniu i napięciu. Pobudza on zakończenia nerwowe i stymuluje wytwarzanie naturalnych substancji przeciwbólowych. W urządzeniu tym wykorzystano metodę TENS, czyli przez skórnej stymulacji. Specjalną końcówkę przykładamy do skóry w bolesnej okolicy ciała. Potem naciska się przycisk 30 – 40 razy. Zabieg taki trzeba powtarzać kilka razy w ciągu dnia. Jest Kika rodzaj w urządzeń tego typu. Możemy też skorzystać z Lampy Sollux. Tu wykorzystuje się właściwości promieni podczerwonych. W takim przypadku właściwości lecznicze są uzależnione od filtra, jakiego użyjemy. Czerwony rozgrzewa i powoduje przekrwienie tkanek. Jego głównym działaniem jest akcja przeciwzapalna. Jest to metoda skuteczna przy przewlekłych stanach zapalnych. Podczas naświetlania ustawia się lampę kilkadziesiąt centymetrów od miejsca nagrzewania. Tak się robi przy naświetlaniach miejscowych, przy ogólnych lampę ustawia się metr od ciała. Czas, jakim trzeba naświetlać ciało zależy od mocy Almy i charakterystyki danego schorzenia. Są jeszcze lampy Bioptron. Urządzenia te emitują światło polichromatyczne, zwiera ono szeroki wachlarz długości fal. Terapia tym urządzeniem musi być planowana indywidualnie. Przed rozpoczęciem takiego leczenia trzeba skontaktować się z lekarzem. Można tez skorzystać z lamp lewych. Stosuje się tu specjalne diody elektrostymulacyjne LED, emitują one światło bliskie podczerwieni. Naświetlanie takim światłem powoduje zwiększenie lokalnego krążenia. W ten sposób jest łagodzony ból spowodowany urazem, zapaleniem nerwów czy też przeciążeniem mięśni.

Działanie leków przeciwbólowych

LekiCzy zastanawialiście się kiedyś jak działają leki przeciwbólowe? Otóż te, co nam przepisują lekarze możemy podzielić na trzy grupy. W każdym z nich s substancje o nieco innym mechanizmie działania.

Więcej…

Sposoby na wzdęcia

Sposoby na wzdęciaWzdęcia maja miejsce, gdy dochodzi do nadmiernego gromadzenia się gazów w przewodzie pokarmowym. Przyczyną tego stanu może być zbytnie połykanie powietrza albo gromadzenie gazu powstałego w wyniku trawienia i fermentacji w jelitach.

Więcej…

Problemy z pamięcią

Każdemu z nas czasem zdarza się o czymś zapomnieć, chwilowe problemy z pamięcią nie świadczą o chorobie. Zapamiętywanie i odtwarzanie informacji to nie do końca znany proces.

Więcej…

Jak walczyć z wolnymi rodnikami

Koenzym Q10 to składnik o szerokim spektrum działania. Jeśli twoja skór jest uboga w koenzym Q10, wówczas ma problemy by walczyć z wolnymi rodnikami i jest o wiele bardziej podatna na uszkodzenia nimi spowodowane.

Więcej…

Zagrożenia na zakupach

Zagrożenia dla zdrowia na zakupach.
Wiele kobiet nie bierze pod uwagę, jakie to zagrożenia czekają na nas pod prysznicem. Zastanówmy się nad blacha rzeczą, jaką jest oddawanie noszonych już ubrań do sieciówek i wymiana ich lub zwrot pieniędzy.

Więcej…

Czy niewielka nadwaga nam szkodzi?

Aby sprawdzić czy mamy prawidłową wagę trzeba pokreślić tak zwane BMI. Robimy to w bardzo prosty sposób, dzielimy nasza wagę w kilogramach przez wzrost w metrach i podnosimy do kwadratu.

Więcej…

Jakie preparaty i zabiegi stosować w czasie gorączki

Jeśli temperatura twojego ciała przekroczy 38 stopni Celsjusza wówczas należy sięgnąć po preparaty przeciwgorączkowe forum dentystyczne . Można je nabyć w aptece bez recepty w różnej postaci. Najszybciej zadziałają preparaty podawane w postaci zastrzyku i czopka, a wolniej te w tabletce czy syropie.

Więcej…

Płyn w uchu

Płyn w uchu może znaleźć się po kąpieli lub po np. basenie, jeśli nie dostatecznie dobrze osuszymy uszy.Ale gdy płyn nie jest wodą a wydzieliną to najczęściej będziemy mieli do czynienia z zakażeniem bakteriami lub wirusami, które zaatakowały ucho lub nos.

Więcej…