opalanie zdrowieLecznicze lampy.
Podczas letniego opalania jesteśmy poddani działaniu światła o stężeniu 100 tyś luksów. Światło takie pobudza nas, zapewnia aktywność życiową i powoduje, że w mózgu wydziela się serotonina, czyli hormon dobrego nastroju.

W zimie możemy być poddani działaniu słońca nawet 10 krotnie słabszego nisz latem, w rezultacie może dojść do sezonowej depresji wywołanej brakiem światła. Jeśli w pomieszczeniach jest złe oświetlenie to zamiast pobudzania będzie nas usypiało. Możemy pokusić się o tzw. Kąpiele świetlne, które poprawią nam nastrój. Aby to zrobić będziemy potrzebowali Lampe emitującą białe światło. Po takim naświetlaniu czujemy się pobudzeni i jednocześnie spokojni. Pierwszy efekt następuje po tygodniu naświetlania. Pamiętaj o tym by nie przesadzić, ponieważ zbyt duża ilość światła zaburza produkcję neuroprzekaźników. Każdy kolor światła działa inaczej na nasz organizm. Jeśli poddamy się działaniu błękitnego koloru światła to poprawi nam się humor i będziemy mniej zmęczeni. Wychodząc z tego złączenia kilka miast na świecie używa niebieski latarni ulicznych. Według badań spadła ilość przestępstw i wypadków drogowych. Świtało niebieskie działa także przeciw zapalnie, pobudza produkcję kolagenu, eliminuje niektóre bakterie. Lecznicze właściwości ma też światło koloru czerwonego. Podczerwień wnika nawet na kilka centymetrów w ciało. Ostatnio wielką sławą okryła się metoda polegająca na naświetlaniu oka promieniami podczerwonymi w celu poprawy, jakości widzenia. Udowodniono, że podczerwień stymuluje procesy autoregeneracyjne, co w rezultacie prowadzi do cofania się zniszczeń w oko. Bardzo dobre efekty przynosi światło podczerwone emitowane za pomocą lasera. Można nim leczyć chore stawy i kości, przyśpieszać gojenie ran i leczyć dyskopatie. W leczeniu używa się także żółtego i zielonego światła. Łagodzi ono, uspokaja i likwiduje bóle głowy. Po takiej kuracji będziemy lepiej spali. Jeśli znajdujesz się w górach to warto założyć okulary z bursztynowymi szkłami. Ultrafiolet wywołuje raka skóry i przyspiesza jej starzenie. Jednak ta częstotliwość fali ma tez swoje zalety, bez niej nie moglibyśmy żyć. Promienie te pobudzają produkcję witaminy D3 i gwarantują wchłanianie wapnia przez kości. Ultrafiolet leczy przewlekłe alergie oraz łuszczycę. Dobre efekty można osiągnąć w leczeniu bielactwa naturalnego. Badania udowodniły także, że światło o tej częstotliwości zwiększa wytwarzanie czerwonych krwinek i redukuje poziom złego cholesterolu. Podnosi odporność jednocześnie zmniejszając apatyt.

Działanie leków przeciwbólowych

LekiCzy zastanawialiście się kiedyś jak działają leki przeciwbólowe? Otóż te, co nam przepisują lekarze możemy podzielić na trzy grupy. W każdym z nich s substancje o nieco innym mechanizmie działania.

Więcej…

Sposoby na wzdęcia

Sposoby na wzdęciaWzdęcia maja miejsce, gdy dochodzi do nadmiernego gromadzenia się gazów w przewodzie pokarmowym. Przyczyną tego stanu może być zbytnie połykanie powietrza albo gromadzenie gazu powstałego w wyniku trawienia i fermentacji w jelitach.

Więcej…

Problemy z pamięcią

Każdemu z nas czasem zdarza się o czymś zapomnieć, chwilowe problemy z pamięcią nie świadczą o chorobie. Zapamiętywanie i odtwarzanie informacji to nie do końca znany proces.

Więcej…

Jak walczyć z wolnymi rodnikami

Koenzym Q10 to składnik o szerokim spektrum działania. Jeśli twoja skór jest uboga w koenzym Q10, wówczas ma problemy by walczyć z wolnymi rodnikami i jest o wiele bardziej podatna na uszkodzenia nimi spowodowane.

Więcej…

Zagrożenia na zakupach

Zagrożenia dla zdrowia na zakupach.
Wiele kobiet nie bierze pod uwagę, jakie to zagrożenia czekają na nas pod prysznicem. Zastanówmy się nad blacha rzeczą, jaką jest oddawanie noszonych już ubrań do sieciówek i wymiana ich lub zwrot pieniędzy.

Więcej…

Czy niewielka nadwaga nam szkodzi?

Aby sprawdzić czy mamy prawidłową wagę trzeba pokreślić tak zwane BMI. Robimy to w bardzo prosty sposób, dzielimy nasza wagę w kilogramach przez wzrost w metrach i podnosimy do kwadratu.

Więcej…

Jakie preparaty i zabiegi stosować w czasie gorączki

Jeśli temperatura twojego ciała przekroczy 38 stopni Celsjusza wówczas należy sięgnąć po preparaty przeciwgorączkowe . Można je nabyć w aptece bez recepty w różnej postaci. Najszybciej zadziałają preparaty podawane w postaci zastrzyku i czopka, a wolniej te w tabletce czy syropie.

Więcej…

Płyn w uchu

Płyn w uchu może znaleźć się po kąpieli lub po np. basenie, jeśli nie dostatecznie dobrze osuszymy uszy.Ale gdy płyn nie jest wodą a wydzieliną to najczęściej będziemy mieli do czynienia z zakażeniem bakteriami lub wirusami, które zaatakowały ucho lub nos.

Więcej…