cholesterolMusimy na niego uważać jeśli w naszej codziennej diecie znajdują się mięsa, tłuste sosy, masło. Najlepiej zbadać sobie poziom lipidów we krwi, gdyż może się okazać że jesteśmy wśród tej rzeszy polaków którzy mają wysoki poziom cholesterolu.

Właściwości żurawinyŻurawina jest nazywana czerwonym złotem przez jej hodowców w Ameryce Północnej, gdzie właśnie stąd pochodzi 95 proc. światowych zbiorów tych owoców.

nadwagaAby sprawdzić czy mamy prawidłową wagę trzeba pokreślić tak zwane BMI. Robimy to w bardzo prosty sposób, dzielimy nasza wagę w kilogramach przez wzrost w metrach i podnosimy do kwadratu.

OdchudzanieWiele osób po okresie zimowym chce się odchudzić, ale jak to zrobić zdrowo? Otyłość jest poważnym zagrożeniem dla zdrowia, jednak masa osób lekceważy ten fakt i się nie przejmuje zbędnymi kilogramami.

Dieta antybakteryjnaW naszym przewodzie pokarmowym znajduje się 400-500 gatunków bakterii. Podobno mogą one stanowić aż 1kg wagi naszego ciała. Jednak nie u każdego są takie same bakterie, na przykład u osób otyłych są to najczęściej szkodliwe beztlenowce Enterobacter. Przeprowadzono badania mające na celu stwierdzenie czyste bakterie nie są winne otyłości. Badania na myszach potwierdziły, że bakterie te powoduj szybsze przybieranie na wadze.

Dlaczego tyjemyPrzyczyn tego zjawiska może być wiele. U jego podłoża nie leżą tylko dziedziczne geny czy nadmierne spożywanie posiłków. W ostatnim czasie świat obiegła informacja ze wpływ na tycie maja różne substancje, które mogą z zewnątrz wpływać do naszego organizmu a mówiąc szczegółowo do genów. Przez to może dojść do zmodyfikowania naszych genów DNA. Zjawisko to ma występować u niemowląt i noworodków a nawet u płodów znajdujących się w brzuchu matki.

zalety mioduSkarby pochodzące z ula nie zastąpią nam leków z apteki, ale pomogą w leczeniu wielu schorzeń oraz będą doskonale działały prewencyjnie.

dieta brak skutecznosciGdy zaczyna nam przeszkadzać nasz rozmiar czy waga to zaczynamy szukać pomocy w dietach. Dzięki nim udaje się zazwyczaj zrzucić zbędne kilogramy, ale nie zawsze.

Herbata-pu-erhWarto kilka razy w ciągu dnia cieszyć się smakiem czerwonej herbaty, nie tylko dzięki temu chudniesz a także odzyskasz zdrowie i uzupełnisz niedobory mikroelementów. Herbata ta wprowadza w znakomity nastrój. Tytułowa herbata pochodzi z Chin i znana jest tam już od dwóch tysięcy lat. Dawniej była ona produkowana tylko w małych ilościach, jej wspaniałymi właściwościami mogli cieszyć się tylko nieliczni, lepiej sytuowani, w tym cesarz. Teraz niema każdy może raczyć się tym naparem.

Warzywa a zdrowieZanim pójdziesz do apteki zastanów się czy naprawdę jest ci to do czegoś potrzebne. Przecież twoje babcie nie chodziły tak często do apteki a radziły sobie z różnymi przeziębieniami i innymi chorobami. W tamtych czasach kobiety te czeto kupowały medykamenty na zwykłym straganie. Obecnie niewiele osób pamięta, że niektóre warzywa czy owoce mają lecznicze właściwości. Zresztą dziś łatwo te właściwości potwierdzić za pomocą badań.

Działanie leków przeciwbólowych

LekiCzy zastanawialiście się kiedyś jak działają leki przeciwbólowe? Otóż te, co nam przepisują lekarze możemy podzielić na trzy grupy. W każdym z nich s substancje o nieco innym mechanizmie działania.

Więcej…

Sposoby na wzdęcia

Sposoby na wzdęciaWzdęcia maja miejsce, gdy dochodzi do nadmiernego gromadzenia się gazów w przewodzie pokarmowym. Przyczyną tego stanu może być zbytnie połykanie powietrza albo gromadzenie gazu powstałego w wyniku trawienia i fermentacji w jelitach.

Więcej…

Problemy z pamięcią

Każdemu z nas czasem zdarza się o czymś zapomnieć, chwilowe problemy z pamięcią nie świadczą o chorobie. Zapamiętywanie i odtwarzanie informacji to nie do końca znany proces.

Więcej…

Jak walczyć z wolnymi rodnikami

Koenzym Q10 to składnik o szerokim spektrum działania. Jeśli twoja skór jest uboga w koenzym Q10, wówczas ma problemy by walczyć z wolnymi rodnikami i jest o wiele bardziej podatna na uszkodzenia nimi spowodowane.

Więcej…

Zagrożenia na zakupach

Zagrożenia dla zdrowia na zakupach.
Wiele kobiet nie bierze pod uwagę, jakie to zagrożenia czekają na nas pod prysznicem. Zastanówmy się nad blacha rzeczą, jaką jest oddawanie noszonych już ubrań do sieciówek i wymiana ich lub zwrot pieniędzy.

Więcej…

Czy niewielka nadwaga nam szkodzi?

Aby sprawdzić czy mamy prawidłową wagę trzeba pokreślić tak zwane BMI. Robimy to w bardzo prosty sposób, dzielimy nasza wagę w kilogramacholejek palmowy przez wzrost w metrach i podnosimy do kwadratu.

Więcej…

Jakie preparaty i zabiegi stosować w czasie gorączki

Jeśli temperatura twojego ciała przekroczy 38 stopni Celsjusza wówczas należy sięgnąć po preparaty przeciwgorączkowe sklep kfd . Można je nabyć w aptece bez recepty w różnej postaci. Najszybciej zadziałają preparaty podawane w postaci zastrzyku i czopka, a wolniej te w tabletce czy syropie.

Więcej…

Płyn w uchu

Płyn w uchu może znaleźć się po kąpieli lub po np. basenie, jeśli nie dostatecznie dobrze osuszymy uszy.Ale gdy płyn nie jest wodą a wydzieliną to najczęściej będziemy mieli do czynienia z zakażeniem bakteriami lub wirusami, które zaatakowały ucho lub nos.

Więcej…