Dieta antybakteryjnaW naszym przewodzie pokarmowym znajduje się 400-500 gatunków bakterii. Podobno mogą one stanowić aż 1kg wagi naszego ciała. Jednak nie u każdego są takie same bakterie, na przykład u osób otyłych są to najczęściej szkodliwe beztlenowce Enterobacter. Przeprowadzono badania mające na celu stwierdzenie czyste bakterie nie są winne otyłości. Badania na myszach potwierdziły, że bakterie te powoduj szybsze przybieranie na wadze.

Bakteria ta tak manipuluje naszymi genami, że nasz organizm mniej sprawnie zaczyna spalać tłuszcz.Potwierdzenie tego, że określone bakterie mogą być przyczyna tycia uzyskali Take chińscy naukowcy w ostatnich latach. Stwierdzili oni, że beztlenowce mogą powodować nie tylko tycie, ale też inne choroby. Ale można ograniczyć ilość tych bakterii w naszym ciele, tym celu zmień dietę. Jedz błonnik, który zawiera niestrawne węglowodany. Każdy posiłek powinien zawierać produkty pełnoziarniste. Warto je jeść przynajmniej trzy razy dziennie. Wiele z nich zawiera też dodatki takie jak ziarna. Na uwagę zasługuje brązowy ryż, makaron, razowe pieczywo, kasze i płatki np. owsiane. Powinniśmy też jeść rośliny strączkowe, ponieważ zawierają rafinozę, sięgnij czasem po sałatkę z fasoli czy soję w jakiejś potrawie.

Działanie leków przeciwbólowych

LekiCzy zastanawialiście się kiedyś jak działają leki przeciwbólowe? Otóż te, co nam przepisują lekarze możemy podzielić na trzy grupy. W każdym z nich s substancje o nieco innym mechanizmie działania.

Więcej…

Sposoby na wzdęcia

Sposoby na wzdęciaWzdęcia maja miejsce, gdy dochodzi do nadmiernego gromadzenia się gazów w przewodzie pokarmowym. Przyczyną tego stanu może być zbytnie połykanie powietrza albo gromadzenie gazu powstałego w wyniku trawienia i fermentacji w jelitach.

Więcej…

Problemy z pamięcią

Każdemu z nas czasem zdarza się o czymś zapomnieć, chwilowe problemy z pamięcią nie świadczą o chorobie. Zapamiętywanie i odtwarzanie informacji to nie do końca znany proces.

Więcej…

Jak walczyć z wolnymi rodnikami

Koenzym Q10 to składnik o szerokim spektrum działania. Jeśli twoja skór jest uboga w koenzym Q10, wówczas ma problemy by walczyć z wolnymi rodnikami i jest o wiele bardziej podatna na uszkodzenia nimi spowodowane.

Więcej…

Zagrożenia na zakupach

Zagrożenia dla zdrowia na zakupach.
Wiele kobiet nie bierze pod uwagę, jakie to zagrożenia czekają na nas pod prysznicem. Zastanówmy się nad blacha rzeczą, jaką jest oddawanie noszonych już ubrań do sieciówek i wymiana ich lub zwrot pieniędzy.

Więcej…

Czy niewielka nadwaga nam szkodzi?

Aby sprawdzić czy mamy prawidłową wagę trzeba pokreślić tak zwane BMI. Robimy to w bardzo prosty sposób, dzielimy nasza wagę w kilogramach przez wzrost w metrach i podnosimy do kwadratu.

Więcej…

Jakie preparaty i zabiegi stosować w czasie gorączki

Jeśli temperatura twojego ciała przekroczy 38 stopni Celsjusza wówczas należy sięgnąć po preparaty przeciwgorączkowe https://kobieta.onet.pl/zdrowie/profilaktyka/podpaska-czy-tampon/pynzm . Można je nabyć w aptece bez recepty w różnej postaci. Najszybciej zadziałają preparaty podawane w postaci zastrzyku i czopka, a wolniej te w tabletce czy syropie.

Więcej…

Płyn w uchu

Płyn w uchu może znaleźć się po kąpieli lub po np. basenie, jeśli nie dostatecznie dobrze osuszymy uszy.Ale gdy płyn nie jest wodą a wydzieliną to najczęściej będziemy mieli do czynienia z zakażeniem bakteriami lub wirusami, które zaatakowały ucho lub nos.

Więcej…