Jak sie odchudzaćCzy zastanawiałaś się kiedykolwiek jak działają preparaty odchudzające. Otóż zmniejszają one łaknienie, przyspieszają przemianę materii, albo też odwadniają organizm. Dużym zainteresowaniem czeszą się także tak zwane fat-burnery- spalacze tłuszczu. Zawierają one wyciągi z roślin oraz wiele sztucznym składników, które przyspieszają spalanie tłuszczu. W celu schudnięcia można też stosować silniejsze środki, które zapobiegają wchłanianiu tłuszczu z jelita.

Powinno się je stosować tylko po konsultacji z lekarzem. Termogeniki to preparaty naturalne lub syntetyczne. Powodują one to, iż tłuszcz zostaje wykorzystany do produkcji ciepła dzięki cze mu przemiana materii jest przyspieszona. Preparaty takie są już od dawna stosowane wśród sportowców. Stosu je z rozwagą, ponieważ środki te mogą zaburzać pracę serca, wywoływać napady lęku i podwyższać ciśnienie. Jakiś czas temu furorę wśród kobiet zrobiła wieść o tym, iż tabletki z chromem odchudzają. Jednak po wielu tatach wiemy, że u jednych powoduje on zahamowanie łaknienia a u innych jest brak jakiejkolwiek reakcji. Dlatego w ten sposób mogą odchudzać się jedynie osoby, które mają niskie stężenie chromu we krwi. Jeśli bierzesz tabletki antykoncepcyjne i jednocześnie zamierzasz brać środki odchudzające to musisz byś bardzo ostrożna. W środkach tych mogą znajdować się, bowiem substancje osłabiające antykoncepcyjne działanie pigułek. Dlatego nim zaczniesz stosować jakikolwiek preparat skonsultuj się z ginekologiem. Na rynku dostępne są także preparaty z aloesem lub innymi składnikami naturalnymi takimi jak korzeń rzewienia. Jednak w określonych sytuacjach może być to niebezpieczne. Wiele z tych środków może podrażniać przewód pokarmowy powodując tym samy zaparcia lub biegunki. Ponadto może dojść do wzdęć, gazów. Udowodniono też, że substancje tego typu mogą ograniczyć wchłanianie cennych składników odżywczych. Pamiętaj by pod żadnym pozorem nie kupować tabletek na bazarze, nie ważne, jakiego będą pochodzenia. Szczególnie popularne te pochodzące c Chin, ale przecież nie wiadomo czy tabletki takie przeszły jakiekolwiek badania dopuszczające. Udowodniono także, że niektóre z tych chińskich preparatów powodują niewydolność nerek i wątroby. Dlatego środki tego typy należy stosować pod kontrolą lekarza lub lekarza medycyny chińskiej. Uważaj także na preparaty, które zawierają siutraninę.

Działanie leków przeciwbólowych

LekiCzy zastanawialiście się kiedyś jak działają leki przeciwbólowe? Otóż te, co nam przepisują lekarze możemy podzielić na trzy grupy. W każdym z nich s substancje o nieco innym mechanizmie działania.

Więcej…

Sposoby na wzdęcia

Sposoby na wzdęciaWzdęcia maja miejsce, gdy dochodzi do nadmiernego gromadzenia się gazów w przewodzie pokarmowym. Przyczyną tego stanu może być zbytnie połykanie powietrza albo gromadzenie gazu powstałego w wyniku trawienia i fermentacji w jelitach.

Więcej…

Problemy z pamięcią

Każdemu z nas czasem zdarza się o czymś zapomnieć, chwilowe problemy z pamięcią nie świadczą o chorobie. Zapamiętywanie i odtwarzanie informacji to nie do końca znany proces.

Więcej…

Jak walczyć z wolnymi rodnikami

Koenzym Q10 to składnik o szerokim spektrum działania. Jeśli twoja skór jest uboga w koenzym Q10, wówczas ma problemy by walczyć z wolnymi rodnikami i jest o wiele bardziej podatna na uszkodzenia nimi spowodowane.

Więcej…

Zagrożenia na zakupach

Zagrożenia dla zdrowia na zakupach.
Wiele kobiet nie bierze pod uwagę, jakie to zagrożenia czekają na nas pod prysznicem. Zastanówmy się nad blacha rzeczą, jaką jest oddawanie noszonych już ubrań do sieciówek i wymiana ich lub zwrot pieniędzy.

Więcej…

Czy niewielka nadwaga nam szkodzi?

Aby sprawdzić czy mamy prawidłową wagę trzeba pokreślić tak zwane BMI. Robimy to w bardzo prosty sposób, dzielimy nasza wagę w kilogramach przez wzrost w metrach i podnosimy do kwadratu.

Więcej…

Jakie preparaty i zabiegi stosować w czasie gorączki

Jeśli temperatura twojego ciała przekroczy 38 stopni Celsjusza wówczas należy sięgnąć po preparaty przeciwgorączkowe . Można je nabyć w aptece bez recepty w różnej postaci. Najszybciej zadziałają preparaty podawane w postaci zastrzyku i czopka, a wolniej te w tabletce czy syropie.

Więcej…

Płyn w uchu

Płyn w uchu może znaleźć się po kąpieli lub po np. basenie, jeśli nie dostatecznie dobrze osuszymy uszy.Ale gdy płyn nie jest wodą a wydzieliną to najczęściej będziemy mieli do czynienia z zakażeniem bakteriami lub wirusami, które zaatakowały ucho lub nos.

Więcej…