Olej - zdrowieOlej z pestek dyni działa świetnie na zapalenie dróg moczowych. Dlatego osoby, które mają częsty problem z drogami moczowymi olej ten powinien być niezbędny w ich kuchni. Reguluje on pracę układu moczowego. Jego dodatkową zaletą jest to że ma właściwości przeciw zapalne. Olej ten powinien być również niezbędny w diecie każdego mężczyzny. Jego właściwości sprawdzają się w leczeniu pierwszych objawów przerostu gruczołu krokowego czyli prostaty.

Dlatego każdy pan powinien dodawać łyżkę tego wspaniałego oleju codziennie do posiłku. Olej ten pomaga również jako lek na bolące gardło, czy zapalenie krtani, a ciekawostką jest to że stosujemy go wtedy zewnętrznie smarując nim skórę szyi. Olej ten trzeba przechowywać w lodówce w ten sposób nie traci swoich właściwości. Olej ten to nieodzowny składnik kuchni orientalnej. Jest aromatyczny, smaczny i ma unikalne właściwości. Jeśli chorujesz na nadciśnienie to regularnie powinieneś stosować olej sezamowy. Pomoże on Ci ograniczyć stosowanie leków – będziesz stosować ich mniej lub w mniejszych dawkach. Olej sezamowy sprawdza się również jako kosmetyk do masażu ciała. Reguluje on pracę gruczołów łojowych oraz przeciwdziała szkodliwemu promieniowaniu UV. Idealne zastosowanie ma tu masaż ajurweyjski – masaż starożytnej medycyny indyjskiej, który oczyszcza z toksyn dzięki masażowi ciała ciepłym olejem sezamowym. Wnikając w skórę nada jej również jedwabistą miękkość i delikatność.

Działanie leków przeciwbólowych

LekiCzy zastanawialiście się kiedyś jak działają leki przeciwbólowe? Otóż te, co nam przepisują lekarze możemy podzielić na trzy grupy. W każdym z nich s substancje o nieco innym mechanizmie działania.

Więcej…

Sposoby na wzdęcia

Sposoby na wzdęciaWzdęcia maja miejsce, gdy dochodzi do nadmiernego gromadzenia się gazów w przewodzie pokarmowym. Przyczyną tego stanu może być zbytnie połykanie powietrza albo gromadzenie gazu powstałego w wyniku trawienia i fermentacji w jelitach.

Więcej…

Problemy z pamięcią

Każdemu z nas czasem zdarza się o czymś zapomnieć, chwilowe problemy z pamięcią nie świadczą o chorobie. Zapamiętywanie i odtwarzanie informacji to nie do końca znany proces.

Więcej…

Jak walczyć z wolnymi rodnikami

Koenzym Q10 to składnik o szerokim spektrum działania. Jeśli twoja skór jest uboga w koenzym Q10, wówczas ma problemy by walczyć z wolnymi rodnikami i jest o wiele bardziej podatna na uszkodzenia nimi spowodowane.

Więcej…

Zagrożenia na zakupach

Zagrożenia dla zdrowia na zakupach.
Wiele kobiet nie bierze pod uwagę, jakie to zagrożenia czekają na nas pod prysznicem. Zastanówmy się nad blacha rzeczą, jaką jest oddawanie noszonych już ubrań do sieciówek i wymiana ich lub zwrot pieniędzy.

Więcej…

Czy niewielka nadwaga nam szkodzi?

Aby sprawdzić czy mamy prawidłową wagę trzeba pokreślić tak zwane BMI. Robimy to w bardzo prosty sposób, dzielimy nasza wagę w kilogramachdentofobia przez wzrost w metrach i podnosimy do kwadratu.

Więcej…

Jakie preparaty i zabiegi stosować w czasie gorączki

Jeśli temperatura twojego ciała przekroczy 38 stopni Celsjusza wówczas należy sięgnąć po preparaty przeciwgorączkowe https://f.kafeteria.pl/temat/f2/tampony-czy-sa-zdrowe-p_3144394 . Można je nabyć w aptece bez recepty w różnej postaci. Najszybciej zadziałają preparaty podawane w postaci zastrzyku i czopka, a wolniej te w tabletce czy syropie.

Więcej…

Płyn w uchu

Płyn w uchu może znaleźć się po kąpieli lub po np. basenie, jeśli nie dostatecznie dobrze osuszymy uszy. Dzieci dentysta w KołobrzeguAle gdy płyn nie jest wodą a wydzieliną to najczęściej będziemy mieli do czynienia z zakażeniem bakteriami lub wirusami, które zaatakowały ucho lub nos.

Więcej…