Przeglądając ofertę serów w sklepie można dostać zawrotu głowy. Na dodatek różnice w smaku sera i jego właściwościach są ogromne. Do produkcji 1kg białego sera musimy zużyć nawet cztery litry mleka, aby zrobić ser żółty o tej wadze mleka zużyjemy nawet dwa razy więcej. Ale realia są zupełnie inne, bo producenci zastępują mleko rożnymi produktami by po prostu zejść z kosztów.

Potem kupujemy coś, co się łamie, kruszy i przyklej się do noża. Takie produkty seropodobne mają opakowania niemal identyczne jak sery, cel jest jeden nabrać klienta. Ale pamiętaj, że nazwa ser jest chroniona, każdy produkt zawierający tłuszcz roślinny albo inny składnik, który zastępuje mleko nie powinien być nazywany serem. Wyrób taki według przepisów powinien być wyraźnie oznaczony, jako seropodobny. Ale producenci używają nazw podobnych do słowa ser jak np. plasterki serowe by uśpić nasza uwagę. Najpopularniejsze jest nazywanie np. morski bez nazwy ser z przodu. Najzdrowszy jest twaróg wiejski, który wytwarza się z zsiadłego mleka odcedzając serwatkę. Ale na skalę masowa produkuje się je z pasteryzowanego mleka ukwaszonego specjalnymi bakteriami. Dobre sery powstają z mleka, po odciągnięciu serwatki i ścięciu, skrzep taki poddaje się dojrzewaniu. Pamiętaj by uważnie czytać i analizować etykiety, bo w serze może być nawet 90% tłuszczu roślinnego.

Działanie leków przeciwbólowych

LekiCzy zastanawialiście się kiedyś jak działają leki przeciwbólowe? Otóż te, co nam przepisują lekarze możemy podzielić na trzy grupy. W każdym z nich s substancje o nieco innym mechanizmie działania.

Więcej…

Sposoby na wzdęcia

Sposoby na wzdęciaWzdęcia maja miejsce, gdy dochodzi do nadmiernego gromadzenia się gazów w przewodzie pokarmowym. Przyczyną tego stanu może być zbytnie połykanie powietrza albo gromadzenie gazu powstałego w wyniku trawienia i fermentacji w jelitach.

Więcej…

Problemy z pamięcią

Każdemu z nas czasem zdarza się o czymś zapomnieć, chwilowe problemy z pamięcią nie świadczą o chorobie. Zapamiętywanie i odtwarzanie informacji to nie do końca znany proces.

Więcej…

Jak walczyć z wolnymi rodnikami

Koenzym Q10 to składnik o szerokim spektrum działania. Jeśli twoja skór jest uboga w koenzym Q10, wówczas ma problemy by walczyć z wolnymi rodnikami i jest o wiele bardziej podatna na uszkodzenia nimi spowodowane.

Więcej…

Zagrożenia na zakupach

Zagrożenia dla zdrowia na zakupach.
Wiele kobiet nie bierze pod uwagę, jakie to zagrożenia czekają na nas pod prysznicem. Zastanówmy się nad blacha rzeczą, jaką jest oddawanie noszonych już ubrań do sieciówek i wymiana ich lub zwrot pieniędzy.

Więcej…

Czy niewielka nadwaga nam szkodzi?

Aby sprawdzić czy mamy prawidłową wagę trzeba pokreślić tak zwane BMI. Robimy to w bardzo prosty sposób, dzielimy nasza wagę w kilogramach przez wzrost w metrach i podnosimy do kwadratu.

Więcej…

Jakie preparaty i zabiegi stosować w czasie gorączki

Jeśli temperatura twojego ciała przekroczy 38 stopni Celsjusza wówczas należy sięgnąć po preparaty przeciwgorączkowe klinika włosa . Można je nabyć w aptece bez recepty w różnej postaci. Najszybciej zadziałają preparaty podawane w postaci zastrzyku i czopka, a wolniej te w tabletce czy syropie.

Więcej…

Płyn w uchu

Płyn w uchu może znaleźć się po kąpieli lub po np. basenie, jeśli nie dostatecznie dobrze osuszymy uszy.Ale gdy płyn nie jest wodą a wydzieliną to najczęściej będziemy mieli do czynienia z zakażeniem bakteriami lub wirusami, które zaatakowały ucho lub nos.

Więcej…