nadwagaAby sprawdzić czy mamy prawidłową wagę trzeba pokreślić tak zwane BMI. Robimy to w bardzo prosty sposób, dzielimy nasza wagę w kilogramach przez wzrost w metrach i podnosimy do kwadratu.

Minusem tej metody jest to, że nie uwzględnia ona czy dodatkowe kilogramy to tkanka tłuszczowa czy mięśniowa. Trzeba też dodać, że wskaźnik ten u kobiet i u mężczyzn oznacza zupełnie inne ryzyko chorób. Chodzi o to, że u kobiet większy procent masy ciała ma statystycznie tłuszcz. Ryzyko chorób związanych z otyłością związana jest niewątpliwie z wiekiem. Najbardziej niebezpieczna dla naszego zdrowia jest tak zwana oponka brzuchu i to zarówno u panów jak i pan. U kobiet tłuszczyku na biodrach i udach możemy uznać za nieszkodliwy. Ostatnio opublikowano wyniki badań przeprowadzonych na trzech milionach przypadków. Wykazano w nich, że najniższe ryzyko śmierci wcale nie jest z prawidłowym BMI, które uznaje się między 19 a 25 ale z lekka nadwagą, czyli między 25 a 29,9. Widać tu efekt obronny kilku kilogramów więcej szczególnie przy takich groźnych chorobach jak cukrzyca czy rozedma płuc. Dzieje się tak, ponieważ prawdopodobnie mają oni więcej rezerw do walki z chorobą. Pamiętać należy tylko, że otyłość, czyli BMI większe od 40 jest bardzo groźna i zwiększa ryzyko wielu poważnych chorób.

Działanie leków przeciwbólowych

LekiCzy zastanawialiście się kiedyś jak działają leki przeciwbólowe? Otóż te, co nam przepisują lekarze możemy podzielić na trzy grupy. W każdym z nich s substancje o nieco innym mechanizmie działania.

Więcej…

Sposoby na wzdęcia

Sposoby na wzdęciaWzdęcia maja miejsce, gdy dochodzi do nadmiernego gromadzenia się gazów w przewodzie pokarmowym. Przyczyną tego stanu może być zbytnie połykanie powietrza albo gromadzenie gazu powstałego w wyniku trawienia i fermentacji w jelitach.

Więcej…

Problemy z pamięcią

Każdemu z nas czasem zdarza się o czymś zapomnieć, chwilowe problemy z pamięcią nie świadczą o chorobie. Zapamiętywanie i odtwarzanie informacji to nie do końca znany proces.

Więcej…

Jak walczyć z wolnymi rodnikami

Koenzym Q10 to składnik o szerokim spektrum działania. Jeśli twoja skór jest uboga w koenzym Q10, wówczas ma problemy by walczyć z wolnymi rodnikami i jest o wiele bardziej podatna na uszkodzenia nimi spowodowane.

Więcej…

Zagrożenia na zakupach

Zagrożenia dla zdrowia na zakupach.
Wiele kobiet nie bierze pod uwagę, jakie to zagrożenia czekają na nas pod prysznicem. Zastanówmy się nad blacha rzeczą, jaką jest oddawanie noszonych już ubrań do sieciówek i wymiana ich lub zwrot pieniędzy.

Więcej…

Czy niewielka nadwaga nam szkodzi?

Aby sprawdzić czy mamy prawidłową wagę trzeba pokreślić tak zwane BMI. Robimy to w bardzo prosty sposób, dzielimy nasza wagę w kilogramach przez wzrost w metrach i podnosimy do kwadratu.

Więcej…

Jakie preparaty i zabiegi stosować w czasie gorączki

Jeśli temperatura twojego ciała przekroczy 38 stopni Celsjusza wówczas należy sięgnąć po preparaty przeciwgorączkowe arimidex . Można je nabyć w aptece bez recepty w różnej postaci. Najszybciej zadziałają preparaty podawane w postaci zastrzyku i czopka, a wolniej te w tabletce czy syropie.

Więcej…

Płyn w uchu

Płyn w uchu może znaleźć się po kąpieli lub po np. basenie, jeśli nie dostatecznie dobrze osuszymy uszy.Ale gdy płyn nie jest wodą a wydzieliną to najczęściej będziemy mieli do czynienia z zakażeniem bakteriami lub wirusami, które zaatakowały ucho lub nos.

Więcej…