Dlaczego tyjemyPrzyczyn tego zjawiska może być wiele. U jego podłoża nie leżą tylko dziedziczne geny czy nadmierne spożywanie posiłków. W ostatnim czasie świat obiegła informacja ze wpływ na tycie maja różne substancje, które mogą z zewnątrz wpływać do naszego organizmu a mówiąc szczegółowo do genów. Przez to może dojść do zmodyfikowania naszych genów DNA. Zjawisko to ma występować u niemowląt i noworodków a nawet u płodów znajdujących się w brzuchu matki.

Efektem modyfikacji jest to, iż organizm może wyprodukować więcej substancji, które wzmagają w organizmie produkcję tłuszczu. Najbardziej szkodliwe są opryski, farby, lakiery, środki czystości. A także substancje sztuczne, które często stanowią dodatki do żywności, którą spożywamy, na co dzień. Teoria ta została wysnuta na podstawie badań przeprowadzonych na myszach. Potwierdziły one ze wpływ na nasze DNA mają także substancje, które znajdują się w teflonie, który stosowany jest do pokrycia garnków. Przeprowadzono też badania na Chińczykach z prowincji, bo właśnie tam przyprawia się bardzo obficie wszystkie potrawy sosem sojowym. Wykazały one, że u osób stosujących obficie sos sojowy nadwaga wystąpiła trzy razy częściej. Powodem jest zawarty w sosie glutaminian sodu. Soja zawiera estrogeny, które posiadają podobne właściwości do kobiecych hormonów. Dlatego bezpiecznie jest nie przesadzać z ilości soi w posiłkach szczególne u małych dzieci. Badania potwierdziły, że ogromne dawki soi mogą wzmóc tendencję do tycia. Na tycie może mieć tez wpływ stres, podczas którego są wytwarzane hormony mogące przyśpieszyć gromadzenie się tłuszczu. Prowadzi on tez do zwiększonej produkcji glukozy podczas snu. Pamiętajmy także ze u małych dzieci ryzyko otyłości maleje, gdy dziecko śpi dłużej niż zalecane minimum. Każda godzina ponad te minimum to zmniejszenie ryzyka otyłości o prawie 10%.

Działanie leków przeciwbólowych

LekiCzy zastanawialiście się kiedyś jak działają leki przeciwbólowe? Otóż te, co nam przepisują lekarze możemy podzielić na trzy grupy. W każdym z nich s substancje o nieco innym mechanizmie działania.

Więcej…

Sposoby na wzdęcia

Sposoby na wzdęciaWzdęcia maja miejsce, gdy dochodzi do nadmiernego gromadzenia się gazów w przewodzie pokarmowym. Przyczyną tego stanu może być zbytnie połykanie powietrza albo gromadzenie gazu powstałego w wyniku trawienia i fermentacji w jelitach.

Więcej…

Problemy z pamięcią

Każdemu z nas czasem zdarza się o czymś zapomnieć, chwilowe problemy z pamięcią nie świadczą o chorobie. Zapamiętywanie i odtwarzanie informacji to nie do końca znany proces.

Więcej…

Jak walczyć z wolnymi rodnikami

Koenzym Q10 to składnik o szerokim spektrum działania. Jeśli twoja skór jest uboga w koenzym Q10, wówczas ma problemy by walczyć z wolnymi rodnikami i jest o wiele bardziej podatna na uszkodzenia nimi spowodowane.

Więcej…

Zagrożenia na zakupach

Zagrożenia dla zdrowia na zakupach.
Wiele kobiet nie bierze pod uwagę, jakie to zagrożenia czekają na nas pod prysznicem. Zastanówmy się nad blacha rzeczą, jaką jest oddawanie noszonych już ubrań do sieciówek i wymiana ich lub zwrot pieniędzy.

Więcej…

Czy niewielka nadwaga nam szkodzi?

Aby sprawdzić czy mamy prawidłową wagę trzeba pokreślić tak zwane BMI. Robimy to w bardzo prosty sposób, dzielimy nasza wagę w kilogramach przez wzrost w metrach i podnosimy do kwadratu.

Więcej…

Jakie preparaty i zabiegi stosować w czasie gorączki

Jeśli temperatura twojego ciała przekroczy 38 stopni Celsjusza wówczas należy sięgnąć po preparaty przeciwgorączkowe . Można je nabyć w aptece bez recepty w różnej postaci. Najszybciej zadziałają preparaty podawane w postaci zastrzyku i czopka, a wolniej te w tabletce czy syropie.

Więcej…

Płyn w uchu

Płyn w uchu może znaleźć się po kąpieli lub po np. basenie, jeśli nie dostatecznie dobrze osuszymy uszy.Ale gdy płyn nie jest wodą a wydzieliną to najczęściej będziemy mieli do czynienia z zakażeniem bakteriami lub wirusami, które zaatakowały ucho lub nos.

Więcej…