Herbata-pu-erhWarto kilka razy w ciągu dnia cieszyć się smakiem czerwonej herbaty, nie tylko dzięki temu chudniesz a także odzyskasz zdrowie i uzupełnisz niedobory mikroelementów. Herbata ta wprowadza w znakomity nastrój. Tytułowa herbata pochodzi z Chin i znana jest tam już od dwóch tysięcy lat. Dawniej była ona produkowana tylko w małych ilościach, jej wspaniałymi właściwościami mogli cieszyć się tylko nieliczni, lepiej sytuowani, w tym cesarz. Teraz niema każdy może raczyć się tym naparem.

Herbata-pu-erh swój smak i właściwości zawdzięcza ona krótkiej fermentacji. Zwiędłe liście trafiają do koszy z wikliny, potem potrząsa się nimi aż do momentu, gdy otrą się brzegi liści. Potem herbata leżakuje kilka tygodni i dopiero po tym czasie nadaje się ona do spożycia. Czym dłużej trawa cały ten proces tym cenniejsze ma ona potem właściwości. Można nabyć herbatę, która w ten sposób leżakuje nawet przez kilkadziesiąt lat. Czerwona herbata ma w swym składzie związki pobudzające pracę jelit, aktywuje ona także wydzielanie soków trawiennych. Pijąc ją często nawet bez specjalnej diety można pozbyć się paru kilogramów. Oczywiście na całym świecie przeprowadzono szereg badań i udowodniono w nich, że u ponad 80% pijących tę herbatę codziennie, straciło kilka kilogramów zaledwie w ciągu jednego miesiąca. Jeśli natomiast nie masz problemów z nadwagą to wcale nie musisz się obawiać picia tej herbaty. Działa, na bowiem tylko na pokłady tłuszczu zalegające w naszym ciele. Regularne picie herbaty Pu-erh nie tylko pomoże schudnąć, ale i oczyści organizm z toksyn, wzmocni kości i obniży poziom złego cholesterolu. Poprawi ona tez koncentrację i zapamiętywanie. Ma ona także działanie uspokajające i poprawiające nastrój. Ma ona w sobie dużo witaminy E a także cynku i wapnia. Trzeba jednak potrafić ją parzyć by wydobyć z tj herbaty jak najwięcej dobroci. Bierzemy dwie łyżeczki i wsypujemy do czajniczka. Potem zalewamy je dwiema filiżankami wrzątku. Zaparzanie powinno trwać od trzech do pięciu minut. Te same liście można zalewać nawet trzy razy bez obaw, że stracą smak czy też aromat. Herbata ta ma specyficzny ziemisty zapach i smak. Dlatego często jest ona aromatyzowana skórkami cytryny. Taki wywar nie tylko jest smaczny, ale tez bardzo dobrze gasi pragnienie w upalne dni. Jeśli masz w domu tylko naturalna herbatę o możesz samodzielnie do niej dodać plasterek jakiegoś cytrusa, wcale nie musi to być cytryna, bardzo dobrze sprawdza się grejpfrut czy też pomarańcza.

Działanie leków przeciwbólowych

LekiCzy zastanawialiście się kiedyś jak działają leki przeciwbólowe? Otóż te, co nam przepisują lekarze możemy podzielić na trzy grupy. W każdym z nich s substancje o nieco innym mechanizmie działania.

Więcej…

Sposoby na wzdęcia

Sposoby na wzdęciaWzdęcia maja miejsce, gdy dochodzi do nadmiernego gromadzenia się gazów w przewodzie pokarmowym. Przyczyną tego stanu może być zbytnie połykanie powietrza albo gromadzenie gazu powstałego w wyniku trawienia i fermentacji w jelitach.

Więcej…

Problemy z pamięcią

Każdemu z nas czasem zdarza się o czymś zapomnieć, chwilowe problemy z pamięcią nie świadczą o chorobie. Zapamiętywanie i odtwarzanie informacji to nie do końca znany proces.

Więcej…

Jak walczyć z wolnymi rodnikami

Koenzym Q10 to składnik o szerokim spektrum działania. Jeśli twoja skór jest uboga w koenzym Q10, wówczas ma problemy by walczyć z wolnymi rodnikami i jest o wiele bardziej podatna na uszkodzenia nimi spowodowane.

Więcej…

Zagrożenia na zakupach

Zagrożenia dla zdrowia na zakupach.
Wiele kobiet nie bierze pod uwagę, jakie to zagrożenia czekają na nas pod prysznicem. Zastanówmy się nad blacha rzeczą, jaką jest oddawanie noszonych już ubrań do sieciówek i wymiana ich lub zwrot pieniędzy.

Więcej…

Czy niewielka nadwaga nam szkodzi?

Aby sprawdzić czy mamy prawidłową wagę trzeba pokreślić tak zwane BMI. Robimy to w bardzo prosty sposób, dzielimy nasza wagę w kilogramach przez wzrost w metrach i podnosimy do kwadratu.

Więcej…

Jakie preparaty i zabiegi stosować w czasie gorączki

Jeśli temperatura twojego ciała przekroczy 38 stopni Celsjusza wówczas należy sięgnąć po preparaty przeciwgorączkowe sushi warszawa bemowo . Można je nabyć w aptece bez recepty w różnej postaci. Najszybciej zadziałają preparaty podawane w postaci zastrzyku i czopka, a wolniej te w tabletce czy syropie.

Więcej…

Płyn w uchu

Płyn w uchu może znaleźć się po kąpieli lub po np. basenie, jeśli nie dostatecznie dobrze osuszymy uszy.Ale gdy płyn nie jest wodą a wydzieliną to najczęściej będziemy mieli do czynienia z zakażeniem bakteriami lub wirusami, które zaatakowały ucho lub nos.

Więcej…