Warzywa a zdrowieZanim pójdziesz do apteki zastanów się czy naprawdę jest ci to do czegoś potrzebne. Przecież twoje babcie nie chodziły tak często do apteki a radziły sobie z różnymi przeziębieniami i innymi chorobami. W tamtych czasach kobiety te czeto kupowały medykamenty na zwykłym straganie. Obecnie niewiele osób pamięta, że niektóre warzywa czy owoce mają lecznicze właściwości. Zresztą dziś łatwo te właściwości potwierdzić za pomocą badań.

Okazało się ze wiele produktów to nie tylko kopalnia witamin, minerałów i cennych pierwiastków, ale też substancji, które leczą i chronią przed niektórymi chorobami. A do tego są smaczne i nie obciążają naszych organów tak jak inne leki tego typu z apteki. Jednak by przyniosły pożądany efekt to musimy je jeść codziennie. Przegląd tych dobroci zacznijmy od Brokułów, są doskonałe w walce z bakteriami. Przynoszą bardzo dobre efekty przy leczeniu choroby wrzodowej, z którą jest odpowiedzialna bakteria Helicobacter pylori. Okazało się e warzywo to potrafi zniszczyć szczepy bakterii, która jest odporna na działanie antybiotyków. Oprócz właściwości leczniczych brokuły mają też właściwości ochronne, chronią nas przed rakiem żołądka, piersi i okrężnicy. Jedzmy je na surowo lub przed podaniem sparzmy wrzątkiem. Jeśli jednak gotujesz to nie dłużej jak kilka minut. Szpinak poprawi nam wzrok, w jego liściach znajduje się sporo beta-karotenu. Jest to składnik przyjazny naszym oczom i wspomagający leczenie zaćmy. Jeśli często będziesz jeść szpinak to ryzyko zachorowania na zaćmę zmniejszy się o połowę. Szpinak powinno się jeść na surowo sałatkach skroplony oliwą z oliwek. Jeśli nie to tylko dusić przez 3 – 5 minut też na oliwie z oliwek. Rzodkiewki z kolei dobrze wzmocnią naszą odporność. Są to jedne z pierwszych warzyw, jakie pojawiają się wiosną, ze względu na silne olejki estryczna rzodkiewka wzmocni nasz organizm po zimie. Zyskamy ten sposób ochronę przed infekcjami. Musisz wiedzieć, że rzodkiewka jest kwasotwórcza, więc osoby wrażliwe na kwasy powinny ją jeść z produktami zasadowymi np. z ogórkiem. Szczypiorek. Szczypiorek doskonale poradzi sobie z przeziębieniem. On tak jak rzodkiewka ma w sobie olejki estryczne, z tym ze te w szczypiorku są bardziej podobne do tego tych z czosnku. Dlatego też warzywo to jest doskonałe przy infekcjach i przeziębieniach. Aby efekt był widoczny to musisz zjadać jedną łyżeczkę posiekanego szczypiorku. Kapusta natomiast doskonale radzi sobie ze stanami zapalnymi. Ma w sobie beta-karoten, co ma dobre właściwości dla naszych oczu.

Działanie leków przeciwbólowych

LekiCzy zastanawialiście się kiedyś jak działają leki przeciwbólowe? Otóż te, co nam przepisują lekarze możemy podzielić na trzy grupy. W każdym z nich s substancje o nieco innym mechanizmie działania.

Więcej…

Sposoby na wzdęcia

Sposoby na wzdęciaWzdęcia maja miejsce, gdy dochodzi do nadmiernego gromadzenia się gazów w przewodzie pokarmowym. Przyczyną tego stanu może być zbytnie połykanie powietrza albo gromadzenie gazu powstałego w wyniku trawienia i fermentacji w jelitach.

Więcej…

Problemy z pamięcią

Każdemu z nas czasem zdarza się o czymś zapomnieć, chwilowe problemy z pamięcią nie świadczą o chorobie. Zapamiętywanie i odtwarzanie informacji to nie do końca znany proces.

Więcej…

Jak walczyć z wolnymi rodnikami

Koenzym Q10 to składnik o szerokim spektrum działania. Jeśli twoja skór jest uboga w koenzym Q10, wówczas ma problemy by walczyć z wolnymi rodnikami i jest o wiele bardziej podatna na uszkodzenia nimi spowodowane.

Więcej…

Zagrożenia na zakupach

Zagrożenia dla zdrowia na zakupach.
Wiele kobiet nie bierze pod uwagę, jakie to zagrożenia czekają na nas pod prysznicem. Zastanówmy się nad blacha rzeczą, jaką jest oddawanie noszonych już ubrań do sieciówek i wymiana ich lub zwrot pieniędzy.

Więcej…

Czy niewielka nadwaga nam szkodzi?

Aby sprawdzić czy mamy prawidłową wagę trzeba pokreślić tak zwane BMI. Robimy to w bardzo prosty sposób, dzielimy nasza wagę w kilogramach przez wzrost w metrach i podnosimy do kwadratu.

Więcej…

Jakie preparaty i zabiegi stosować w czasie gorączki

Jeśli temperatura twojego ciała przekroczy 38 stopni Celsjusza wówczas należy sięgnąć po preparaty przeciwgorączkowe odchudzanie w pigułce blog . Można je nabyć w aptece bez recepty w różnej postaci. Najszybciej zadziałają preparaty podawane w postaci zastrzyku i czopka, a wolniej te w tabletce czy syropie.

Więcej…

Płyn w uchu

Płyn w uchu może znaleźć się po kąpieli lub po np. basenie, jeśli nie dostatecznie dobrze osuszymy uszy.Ale gdy płyn nie jest wodą a wydzieliną to najczęściej będziemy mieli do czynienia z zakażeniem bakteriami lub wirusami, które zaatakowały ucho lub nos.

Więcej…