OdchudzanieWiele osób po okresie zimowym chce się odchudzić, ale jak to zrobić zdrowo? Otyłość jest poważnym zagrożeniem dla zdrowia, jednak masa osób lekceważy ten fakt i się nie przejmuje zbędnymi kilogramami.

A przecież szkodzi to naszemu układowi krążenia, sprzyja nadciśnieniu i znacznie bardziej obciąża nasze serce. Najczęściej osoba otyła ma też zbyt wysoki poziom cholesterolu i trój glicerydów. Otyłość niszczy nam trzustkę, wątrobę, żołądek. Jeśli zdarzyło się że w zimowym okresie przytyliśmy kilka kilogramów to nie powinniśmy się martwić bowiem ich zrzucenie nie powinno być zbyt trudne. Najważniejsze jest znaczne ograniczenie słodyczy i słodkich napojów. Ważne jest też jedzenie 5 małych posiłków w ciągu dnia zamiast trzech większych. Ważna tez jest aktywność fizyczna, na ruch powinniśmy poświęcić około 30 min dziennie. W zasadzie to powinno wystarczyć by zrzucić kilka kilogramów. Co jednak gdy tak nie jest a do zrzucenia jest nieco więcej? Czasem potrzebna jest konsultacja z lekarzem, dzieje się tak ponieważ nie zawsze za nasza nadwagę będzie odpowiadał apetyt. Czasem winna może być niedoczynność tarczycy czy też inne choroby. Często przyczyną nadwagi jest depresja. Na świecie występuje ponad 20 tysięcy różnych diet. Dlatego może się wydawać że otyłość nie powinna już być problemem. Jednak wiele osób używa pierwszej lepszej diety, a to błąd ponieważ powinna ona być dobrana odpowiednio do nas. Więc wskazana jest wizyta u specjalisty który ja dobierze do naszej wagi. Są sytuacje gdy mimo stosowania się do diety odchudzanie idzie bardzo wolno lub wręcz wcale. Wtedy lekarz prowadzący kurację może przepisać nam specjalne leki które mają ułatwić nam odchudzanie. Wszystkie leki tego typu są przepisywane na receptę bowiem w każdym z nich znajduje się sibutramina. Jest to substancja która może wywołać poważne skutki uboczne. Zażywanie takich środków na własną rękę może przynieść więcej szkód niż korzyści, ryzykujemy m.in. wzrostem ciśnienia. Uważajmy także na azjatyckie środki odchudzające, one tez nie SA dostępne w obrocie, a raczej nie powinny być. Jeśli nie pomagają i leki to można udać się na zabieg częściowego wycięcia żołądka, lub skrócenie jelit w tych odcinkach w których dochodzi do intensywnych procesów trawiennych. Znanym i mniej inwazyjnym zabiegiem jest wprowadzenie do żołądka balonika. Dzięki temu jest możliwa strata w ciągu roku do 60% nadwagi. Balon ten w którym znajduje się sól fizjologiczna jest usuwany w ciągu 3 miesięcy.

Działanie leków przeciwbólowych

LekiCzy zastanawialiście się kiedyś jak działają leki przeciwbólowe? Otóż te, co nam przepisują lekarze możemy podzielić na trzy grupy. W każdym z nich s substancje o nieco innym mechanizmie działania.

Więcej…

Sposoby na wzdęcia

Sposoby na wzdęciaWzdęcia maja miejsce, gdy dochodzi do nadmiernego gromadzenia się gazów w przewodzie pokarmowym. Przyczyną tego stanu może być zbytnie połykanie powietrza albo gromadzenie gazu powstałego w wyniku trawienia i fermentacji w jelitach.

Więcej…

Problemy z pamięcią

Każdemu z nas czasem zdarza się o czymś zapomnieć, chwilowe problemy z pamięcią nie świadczą o chorobie. Zapamiętywanie i odtwarzanie informacji to nie do końca znany proces.

Więcej…

Jak walczyć z wolnymi rodnikami

Koenzym Q10 to składnik o szerokim spektrum działania. Jeśli twoja skór jest uboga w koenzym Q10, wówczas ma problemy by walczyć z wolnymi rodnikami i jest o wiele bardziej podatna na uszkodzenia nimi spowodowane.

Więcej…

Zagrożenia na zakupach

Zagrożenia dla zdrowia na zakupach.
Wiele kobiet nie bierze pod uwagę, jakie to zagrożenia czekają na nas pod prysznicem. Zastanówmy się nad blacha rzeczą, jaką jest oddawanie noszonych już ubrań do sieciówek i wymiana ich lub zwrot pieniędzy.

Więcej…

Czy niewielka nadwaga nam szkodzi?

Aby sprawdzić czy mamy prawidłową wagę trzeba pokreślić tak zwane BMI. Robimy to w bardzo prosty sposób, dzielimy nasza wagę w kilogramachceny sterydów winstrol przez wzrost w metrach i podnosimy do kwadratu.

Więcej…

Jakie preparaty i zabiegi stosować w czasie gorączki

Jeśli temperatura twojego ciała przekroczy 38 stopni Celsjusza wówczas należy sięgnąć po preparaty przeciwgorączkowe koksy www.hair-clinic.pl . Można je nabyć w aptece bez recepty w różnej postaci. Najszybciej zadziałają preparaty podawane w postaci zastrzyku i czopka, a wolniej te w tabletce czy syropie.

Więcej…

Płyn w uchu

Płyn w uchu może znaleźć się po kąpieli lub po np. basenie, jeśli nie dostatecznie dobrze osuszymy uszy.Ale gdy płyn nie jest wodą a wydzieliną to najczęściej będziemy mieli do czynienia z zakażeniem bakteriami lub wirusami, które zaatakowały ucho lub nos.

Więcej…