cholesterolMusimy na niego uważać jeśli w naszej codziennej diecie znajdują się mięsa, tłuste sosy, masło. Najlepiej zbadać sobie poziom lipidów we krwi, gdyż może się okazać że jesteśmy wśród tej rzeszy polaków którzy mają wysoki poziom cholesterolu.

Większość osób lubi masło czy smalec, tłuszcze zwierzęce bowiem nadają potrawom smak. Co ciekawe są nam on potrzebne do życia jednak w odpowiednich ilościach. Jednym ze związków tłuszczowych jest cholesterol, z niego nasz organizm wytwarza hormony płciowe oraz inne. Sytuacja niepożądana robi się dopiero wtedy gdy we krwi utrzymuje się przez długi czas wysoki poziom substancji tłuszczowych. Wtedy odkładają się one na ściankach naczyń krwionośnych i mogą w ten sposób zwiększyć ryzyko choroby wieńcowej. Musimy sobie uświadomić ze wysoki poziom cholesterolu to nie problem osób po czterdziestym roku życia, większość ludzi jednak tak uważa. Wysoki poziom substancji tłuszczowych we krwi mogą mieć osoby w każdym wieku. Ciężko też określić poziom cholesterolu u ludzi otyłych, tak samo osoby chude mogą mieć z tym problemy jak i otyłe. Przez wiele lat możemy mieć wspomniany wysoki poziom i nic się nie będzie działo, pierwsze objawy wystąpią dopiero wtedy gdy dojdzie do zniszczenia ścian tętnic. Dlatego specjaliści zalecają by badać poziom lipidów we krwi już od osiemnastego roku życia.

Działanie leków przeciwbólowych

LekiCzy zastanawialiście się kiedyś jak działają leki przeciwbólowe? Otóż te, co nam przepisują lekarze możemy podzielić na trzy grupy. W każdym z nich s substancje o nieco innym mechanizmie działania.

Więcej…

Sposoby na wzdęcia

Sposoby na wzdęciaWzdęcia maja miejsce, gdy dochodzi do nadmiernego gromadzenia się gazów w przewodzie pokarmowym. Przyczyną tego stanu może być zbytnie połykanie powietrza albo gromadzenie gazu powstałego w wyniku trawienia i fermentacji w jelitach.

Więcej…

Problemy z pamięcią

Każdemu z nas czasem zdarza się o czymś zapomnieć, chwilowe problemy z pamięcią nie świadczą o chorobie. Zapamiętywanie i odtwarzanie informacji to nie do końca znany proces.

Więcej…

Jak walczyć z wolnymi rodnikami

Koenzym Q10 to składnik o szerokim spektrum działania. Jeśli twoja skór jest uboga w koenzym Q10, wówczas ma problemy by walczyć z wolnymi rodnikami i jest o wiele bardziej podatna na uszkodzenia nimi spowodowane.

Więcej…

Zagrożenia na zakupach

Zagrożenia dla zdrowia na zakupach.
Wiele kobiet nie bierze pod uwagę, jakie to zagrożenia czekają na nas pod prysznicem. Zastanówmy się nad blacha rzeczą, jaką jest oddawanie noszonych już ubrań do sieciówek i wymiana ich lub zwrot pieniędzy.

Więcej…

Czy niewielka nadwaga nam szkodzi?

Aby sprawdzić czy mamy prawidłową wagę trzeba pokreślić tak zwane BMI. Robimy to w bardzo prosty sposób, dzielimy nasza wagę w kilogramach przez wzrost w metrach i podnosimy do kwadratu.

Więcej…

Jakie preparaty i zabiegi stosować w czasie gorączki

Jeśli temperatura twojego ciała przekroczy 38 stopni Celsjusza wówczas należy sięgnąć po preparaty przeciwgorączkowe . Można je nabyć w aptece bez recepty w różnej postaci. Najszybciej zadziałają preparaty podawane w postaci zastrzyku i czopka, a wolniej te w tabletce czy syropie.

Więcej…

Płyn w uchu

Płyn w uchu może znaleźć się po kąpieli lub po np. basenie, jeśli nie dostatecznie dobrze osuszymy uszy.Ale gdy płyn nie jest wodą a wydzieliną to najczęściej będziemy mieli do czynienia z zakażeniem bakteriami lub wirusami, które zaatakowały ucho lub nos.

Więcej…