W obecnych czasach coraz więcej osób nie jada śniadania, szacuje się, że co trzeci Polak wychodzi z domu na czczo. Ewentualnie w pośpiechu wypija kawę. Tym czasem okazuje się, że osoby, które jedzą śniadanie są zdrowsze mają więcej energii i rzadziej walczą z nadwagą. Obecnie jednak czuje się, że osoby odchodzą od śniadań. Po prostu nie mają na to czasu, często jest ot Ne prawda, ponieważ wiele osób traktuje śniadanie, jako coś niepotrzebnego. Na wszystko te osoby mają czas, ale nie na śniadanie. Jeśli nie masz czasu to przecież możesz wieczorem przygotować sobie śniadanie i włożyć je do lodówki. Aby przygotować śniadanie wystarczy wstać 10 min wcześniej. Czasem są osoby takie, które ni mogą rano nic przełknąć, najczęściej dotyczy to osób wstających miedzy 5 a 6 rano. O tej porze nasz żołądek nie wytwarza jeszcze odpowiedniej ilości enzymów trawiennych. Najlepszym sposobem w tej sytuacji jest zjedzenie czegokolwiek by pobudzić żołądek do pracy. Wypicie samej kawy powoduje dyskomfort. Niechęć do jedzenia jest także często u osób, które od zawsze nie jadły śniadań. Często odczuwają oni nudności. Gdy zaczną poprawnie się odżywiać to po dwóch tygodniach nudności te powinny zniknąć. Są tez takie osoby, które są przekonane, iż unikając śniadania schudną. To błąd, bowiem pod koniec dnia okazuje się, że wcale nie zjedliśmy mniej a czasem nawet więcej. Często by dotrwać do obiadu czy kolacji jemy to, co jest pod ręką, czyli batonik czy drożdżówkę. Kładziemy się też spać z pełnym żołądkiem. Nawet, jeśli przez cały dzień nie zjemy nic jedli to nasza kolacja najczęściej nadrobi to wszystko. Wtedy nie damy rady wykorzystać kalorii i część z nich odłoży się w postaci tłuszczu. Gdy śpimy nasz organizm czerpie energię z zapasów. Dlatego tez rano jesteśmy ospali. Gdy nie zjemy śniadania t zmusimy nasz organizm do oszczędnej pracy. W rezultacie nasz mózg pracuje gorzej, źle też radzimy sobie ze skupieniem i ze stresem. Aby dobrze rozpocząć dzień pierwszy posiłek trzeba zjeść w ciągu godziny od wstania z łóżka. Szacuje się, że powinien on dostarczyć około 30% wszystkich kalorii dostarczanych w ciągu dnia. Śniadanie musi być sycące, ale lekko strawne. Powinny w nim być tak samo węglowodany jak i białko, które jest podstawowym budulcem każdej tkanki. Najlepszym źródłem węglowodanów są pieczywa z pełnego przemiału czyi płatki, pieczywo razowe, kasze, musli. Dobrym źródłem węglowodanów prostych są soki i owoce. Ważny jest też błonnik, który daje uczucie sytości.

 

Działanie leków przeciwbólowych

LekiCzy zastanawialiście się kiedyś jak działają leki przeciwbólowe? Otóż te, co nam przepisują lekarze możemy podzielić na trzy grupy. W każdym z nich s substancje o nieco innym mechanizmie działania.

Więcej…

Sposoby na wzdęcia

Sposoby na wzdęciaWzdęcia maja miejsce, gdy dochodzi do nadmiernego gromadzenia się gazów w przewodzie pokarmowym. Przyczyną tego stanu może być zbytnie połykanie powietrza albo gromadzenie gazu powstałego w wyniku trawienia i fermentacji w jelitach.

Więcej…

Problemy z pamięcią

Każdemu z nas czasem zdarza się o czymś zapomnieć, chwilowe problemy z pamięcią nie świadczą o chorobie. Zapamiętywanie i odtwarzanie informacji to nie do końca znany proces.

Więcej…

Jak walczyć z wolnymi rodnikami

Koenzym Q10 to składnik o szerokim spektrum działania. Jeśli twoja skór jest uboga w koenzym Q10, wówczas ma problemy by walczyć z wolnymi rodnikami i jest o wiele bardziej podatna na uszkodzenia nimi spowodowane.

Więcej…

Zagrożenia na zakupach

Zagrożenia dla zdrowia na zakupach.
Wiele kobiet nie bierze pod uwagę, jakie to zagrożenia czekają na nas pod prysznicem. Zastanówmy się nad blacha rzeczą, jaką jest oddawanie noszonych już ubrań do sieciówek i wymiana ich lub zwrot pieniędzy.

Więcej…

Czy niewielka nadwaga nam szkodzi?

Aby sprawdzić czy mamy prawidłową wagę trzeba pokreślić tak zwane BMI. Robimy to w bardzo prosty sposób, dzielimy nasza wagę w kilogramach przez wzrost w metrach i podnosimy do kwadratu.

Więcej…

Jakie preparaty i zabiegi stosować w czasie gorączki

Jeśli temperatura twojego ciała przekroczy 38 stopni Celsjusza wówczas należy sięgnąć po preparaty przeciwgorączkowe . Można je nabyć w aptece bez recepty w różnej postaci. Najszybciej zadziałają preparaty podawane w postaci zastrzyku i czopka, a wolniej te w tabletce czy syropie.

Więcej…

Płyn w uchu

Płyn w uchu może znaleźć się po kąpieli lub po np. basenie, jeśli nie dostatecznie dobrze osuszymy uszy. Niezwykły olej rzepakowy. Zobacz jaki jest zdrowy.Ale gdy płyn nie jest wodą a wydzieliną to najczęściej będziemy mieli do czynienia z zakażeniem bakteriami lub wirusami, które zaatakowały ucho lub nos.

Więcej…