dieta brak skutecznosciGdy zaczyna nam przeszkadzać nasz rozmiar czy waga to zaczynamy szukać pomocy w dietach. Dzięki nim udaje się zazwyczaj zrzucić zbędne kilogramy, ale nie zawsze.

Lekka nadwaga nie jest jakimś wielkim problemem ale otyłość już jest groźna. Jest tonie tylko problem wyglądu, rodzą się także problemy psychiczne i zdrowotne. Udowodniono ze osoby otyłe mają skłonność do depresji i częściej cierpią z powodu bólu stawów. Często otyłość bywa wstępem do cukrzycy typu 2, miażdżycy i wielu innych chorób. Gdy dieta nie pomaga są też możliwe operacje bariatryczne czyli chirurgiczne leczenie otyłości. Zabiegi tego typu można podzielić na trzy grupy. Pierwsza to zabiegi restrykcyjne, druga wyłaniając i kombinacje tych dwóch metod. Pierwsza grupa polega na zmniejszeniu pojemności żołądka. Używa się do tego opasek lub zakłada pionowo szew dzielący żołądek na dwie części. Dzięki temu żołądek szybciej się napełnia a my jemy mniej. Z kolei zabieg wyłączający polega na połączeniu żołądka z końcowym odcinkiem jelita cienkiego. Tym sposobem pomija się dwunastnicę z uchodzącymi do niej drogami żółciowymi i trzustkowymi. Dzięki temu zmniejsza się ilość wchłanianego pokarmu. Czasem łączy się też dwie wspomniane metody. Tu tak samo dzieli się żołądek na dwie części. Do tej mniejszej przyłącza się jelito cienkie. Drugą część łączy się z końcowym odcinkiem jelita. Nie ważne jaka metoda zostanie wybrana to cel jest tylko jeden, dostarczenia naszemu organizmowi mniejszej ilości kalorii. Tylko w ten sposób będzie możliwe schudnięcie. Operacje tego typu wykonuje się metodą laparoskopową. Przesz małe nacięcia wprowadza się do jamy brzusznej instrumenty chirurgiczne i kamerę. Dlatego też nie ma potrzeby przecinania powłok brzusznych. Dzięki temu pacjent dość szybko wraca po zabiegu do zdrowia. Jednak nie każdy człowiek otyły może być leczony tą metodą. Do operacji kwalifikują się na ogół osoby z BMI powyżej 35 jeśli jest też nadciśnienie i cukrzyca. Do zabiegu kwalifikują się osoby z BMI powyżej 40 nawet jeśli nie mają innych objawów. Przeciwwskazaniem do operacji są zaburzenia psychiczne i uzależnienia oraz inne poważne choroby. Innym wyjściem jeśli nie chcemy takiego zabiegu jest balonikowanie. Lekarz za pomocą endoskopu wprowadza do żołądka balonik i wypełnia go potem roztworem soli fizjologicznej. Pozostaje on w żołądku pół roku i w ten sposób ogranicza ilość zjadanego pożywienia.

Działanie leków przeciwbólowych

LekiCzy zastanawialiście się kiedyś jak działają leki przeciwbólowe? Otóż te, co nam przepisują lekarze możemy podzielić na trzy grupy. W każdym z nich s substancje o nieco innym mechanizmie działania.

Więcej…

Sposoby na wzdęcia

Sposoby na wzdęciaWzdęcia maja miejsce, gdy dochodzi do nadmiernego gromadzenia się gazów w przewodzie pokarmowym. Przyczyną tego stanu może być zbytnie połykanie powietrza albo gromadzenie gazu powstałego w wyniku trawienia i fermentacji w jelitach.

Więcej…

Problemy z pamięcią

Każdemu z nas czasem zdarza się o czymś zapomnieć, chwilowe problemy z pamięcią nie świadczą o chorobie. Zapamiętywanie i odtwarzanie informacji to nie do końca znany proces.

Więcej…

Jak walczyć z wolnymi rodnikami

Koenzym Q10 to składnik o szerokim spektrum działania. Jeśli twoja skór jest uboga w koenzym Q10, wówczas ma problemy by walczyć z wolnymi rodnikami i jest o wiele bardziej podatna na uszkodzenia nimi spowodowane.

Więcej…

Zagrożenia na zakupach

Zagrożenia dla zdrowia na zakupach.
Wiele kobiet nie bierze pod uwagę, jakie to zagrożenia czekają na nas pod prysznicem. Zastanówmy się nad blacha rzeczą, jaką jest oddawanie noszonych już ubrań do sieciówek i wymiana ich lub zwrot pieniędzy.

Więcej…

Czy niewielka nadwaga nam szkodzi?

Aby sprawdzić czy mamy prawidłową wagę trzeba pokreślić tak zwane BMI. Robimy to w bardzo prosty sposób, dzielimy nasza wagę w kilogramach przez wzrost w metrach i podnosimy do kwadratu.

Więcej…

Jakie preparaty i zabiegi stosować w czasie gorączki

Jeśli temperatura twojego ciała przekroczy 38 stopni Celsjusza wówczas należy sięgnąć po preparaty przeciwgorączkowe . Można je nabyć w aptece bez recepty w różnej postaci. Najszybciej zadziałają preparaty podawane w postaci zastrzyku i czopka, a wolniej te w tabletce czy syropie.

Więcej…

Płyn w uchu

Płyn w uchu może znaleźć się po kąpieli lub po np. basenie, jeśli nie dostatecznie dobrze osuszymy uszy.Ale gdy płyn nie jest wodą a wydzieliną to najczęściej będziemy mieli do czynienia z zakażeniem bakteriami lub wirusami, które zaatakowały ucho lub nos.

Więcej…