Właściwości żurawinyŻurawina jest nazywana czerwonym złotem przez jej hodowców w Ameryce Północnej, gdzie właśnie stąd pochodzi 95 proc. światowych zbiorów tych owoców.

Jej naturalne środowisko to torfowiska wysokie, w jakie zmieniają się zarastające roślinnością zbiorniki wodne. Dzięki temu specyficznemu podłożu, w owocach żurawiny gromadzą się w dużym stężeniu substancje o wyjątkowych właściwościach zdrowotnych. Są to proantocyjanidyny, które między innymi obniżają poziom cukru we krwi, wzmagają siłę skurczu mięśnia sercowego, chronią wątrobę. Żurawina to świetne lekarstwo, pomaga w walce z cholesterolem - obniża go, pomaga w leczeniu kamicy nerkowej. Owoc ten ma również bardzo dobry wpływ na układ moczowy, ponieważ nie pozwala się rozwinąć chorobotwórczym bakteriom. A dodatkowo mają właściwości odkwaszające mimo swojego kwaśnego smaku – dzięki czemu zapobiega tworzeniu się złogów w nerkach i moczowodach, ponadto pomaga rozpuścić już istniejące kamienie. Prócz właściwości zdrowotnych żurawina ma również wiele właściwości odżywczych. Są źródłem witamin A, C i z grupy B. Uwaga najwięcej właściwości odżywczych i zdrowotnych zawierają świeże owoce. Są one dostępne od października do stycznia. Jeśli zostaną szczelnie zapakowane mogą być przechowywane w lodówce nawet trzy miesiące, a ususzone zachowują swoje właściwości nawet kilka lat. Żurawina przygotowywana nawet w wysokich temperaturach nie traci swoich związków bakteriobójczych.

Działanie leków przeciwbólowych

LekiCzy zastanawialiście się kiedyś jak działają leki przeciwbólowe? Otóż te, co nam przepisują lekarze możemy podzielić na trzy grupy. W każdym z nich s substancje o nieco innym mechanizmie działania.

Więcej…

Sposoby na wzdęcia

Sposoby na wzdęciaWzdęcia maja miejsce, gdy dochodzi do nadmiernego gromadzenia się gazów w przewodzie pokarmowym. Przyczyną tego stanu może być zbytnie połykanie powietrza albo gromadzenie gazu powstałego w wyniku trawienia i fermentacji w jelitach.

Więcej…

Problemy z pamięcią

Każdemu z nas czasem zdarza się o czymś zapomnieć, chwilowe problemy z pamięcią nie świadczą o chorobie. Zapamiętywanie i odtwarzanie informacji to nie do końca znany proces.

Więcej…

Jak walczyć z wolnymi rodnikami

Koenzym Q10 to składnik o szerokim spektrum działania. Jeśli twoja skór jest uboga w koenzym Q10, wówczas ma problemy by walczyć z wolnymi rodnikami i jest o wiele bardziej podatna na uszkodzenia nimi spowodowane.

Więcej…

Zagrożenia na zakupach

Zagrożenia dla zdrowia na zakupach.
Wiele kobiet nie bierze pod uwagę, jakie to zagrożenia czekają na nas pod prysznicem. Zastanówmy się nad blacha rzeczą, jaką jest oddawanie noszonych już ubrań do sieciówek i wymiana ich lub zwrot pieniędzy.

Więcej…

Czy niewielka nadwaga nam szkodzi?

Aby sprawdzić czy mamy prawidłową wagę trzeba pokreślić tak zwane BMI. Robimy to w bardzo prosty sposób, dzielimy nasza wagę w kilogramach przez wzrost w metrach i podnosimy do kwadratu.

Więcej…

Jakie preparaty i zabiegi stosować w czasie gorączki

Jeśli temperatura twojego ciała przekroczy 38 stopni Celsjusza wówczas należy sięgnąć po preparaty przeciwgorączkowe odszkodowania Piła . Można je nabyć w aptece bez recepty w różnej postaci. Najszybciej zadziałają preparaty podawane w postaci zastrzyku i czopka, a wolniej te w tabletce czy syropie.

Więcej…

Płyn w uchu

Płyn w uchu może znaleźć się po kąpieli lub po np. basenie, jeśli nie dostatecznie dobrze osuszymy uszy. Tort weselny Słodki Pomysł torty urodzinoweAle gdy płyn nie jest wodą a wydzieliną to najczęściej będziemy mieli do czynienia z zakażeniem bakteriami lub wirusami, które zaatakowały ucho lub nos.

Więcej…