zalety mioduSkarby pochodzące z ula nie zastąpią nam leków z apteki, ale pomogą w leczeniu wielu schorzeń oraz będą doskonale działały prewencyjnie.

Miód bardzo dobrze odżywia nasz organizm, wzmacnia go, gdy jesteśmy zdrowi oraz regeneruje po przebytej chorobie. Ma on takie właściwości, że zwalcza drobnoustroje chorobotwórcze. Spożywanie miodu daje efekty napotne, odtruwające oraz hormonopodobne. Jest nawet metoda medycyny naturalnej, która zajmuje się leceniem za pomocą miodu – mowa o apiterapi. Jednak, jeśli mamy zamiar stosować tę metodę w celach leczniczych to róbmy to pod okiem specjalisty. Musisz wiedzieć, że mimo tego, że każdy z miodów zawiera glukozę, mikroelementy oraz witaminy to jeden drugiemu nie jest równy. Różni je smak, zapach i skład chemiczny. Dlatego też każda odmiana tego złotego napoju ma inne profilaktyczne i lecznicze działanie. Dlatego warto zjadać trzy razy w ciągu dnia łyżeczkę miodu. Najczęściej popełnianym błędem jest rozpuszczanie go w gorących płynach, ponieważ wtedy traci on swoje właściwości. Przegląd miodów zacznijmy od akacjowego. Jest on polecany na przeziębienia i infekcje dróg moczowych. Potrafi on także leczyć zaburzenia układu pokarmowego. Kolejny jest miód gryczany, on przede wszystkim wzmacnia układ krążenia, ma właściwości antymiażdżycowe. Powinny go spożywać osoby mające problemy z niedokrwistością, jego właściwości pozwalają na szybsze gojenie się złamań. Rzadziej spotykany jest miód malinowy. Działa on przede wszystkim rozgrzewająco i przeciwmiażdżycowo, napotnie oraz przeciwgorączkowo. Pomoże on nam przy infekcjach górnych dróg oddechowych oraz nieżycie żołądka. Najlepszym miodem na przeziębienia jest lipowy. Dodatkowo działa on w wykrztuśnie i obniża ciśnienie krwi. W schorzeniach serca, żołądka, wątroby pomoże nam miód Mniszkowy. Dodatkowo jest on wskazany przy osłabieniu psychicznym i fizycznym. Miód rzepakowy poprawia pracę wątroby i wzmacnia serce. Miód spadziowy jest wskazany w leczeniu biegunek i zaprać, leczy infekcje dróg oddechowych, jest stosowany przy nerwicach i chorobach serca. Wzmacnia on układ trawienia i poprawi jego pracę. Z kolei miód wrzosowy poprawia pracę dróg moczowych, przeciwdziała on stanom zapalnym w jamie ustnej i żołądku, przeciwdziała też schorzeniom prostaty. Miód wielokwiatowy jest dobrym antidotum dla osób uczulonych na pyłki kwiatów, ponieważ w jego składzie jest ich mała ilość. Dzięki temu może on działać jak szczepionka. Dodatkowo wzmacnia on serce i naczynia krwionośne.

Działanie leków przeciwbólowych

LekiCzy zastanawialiście się kiedyś jak działają leki przeciwbólowe? Otóż te, co nam przepisują lekarze możemy podzielić na trzy grupy. W każdym z nich s substancje o nieco innym mechanizmie działania.

Więcej…

Sposoby na wzdęcia

Sposoby na wzdęciaWzdęcia maja miejsce, gdy dochodzi do nadmiernego gromadzenia się gazów w przewodzie pokarmowym. Przyczyną tego stanu może być zbytnie połykanie powietrza albo gromadzenie gazu powstałego w wyniku trawienia i fermentacji w jelitach.

Więcej…

Problemy z pamięcią

Każdemu z nas czasem zdarza się o czymś zapomnieć, chwilowe problemy z pamięcią nie świadczą o chorobie. Zapamiętywanie i odtwarzanie informacji to nie do końca znany proces.

Więcej…

Jak walczyć z wolnymi rodnikami

Koenzym Q10 to składnik o szerokim spektrum działania. Jeśli twoja skór jest uboga w koenzym Q10, wówczas ma problemy by walczyć z wolnymi rodnikami i jest o wiele bardziej podatna na uszkodzenia nimi spowodowane.

Więcej…

Zagrożenia na zakupach

Zagrożenia dla zdrowia na zakupach.
Wiele kobiet nie bierze pod uwagę, jakie to zagrożenia czekają na nas pod prysznicem. Zastanówmy się nad blacha rzeczą, jaką jest oddawanie noszonych już ubrań do sieciówek i wymiana ich lub zwrot pieniędzy.

Więcej…

Czy niewielka nadwaga nam szkodzi?

Aby sprawdzić czy mamy prawidłową wagę trzeba pokreślić tak zwane BMI. Robimy to w bardzo prosty sposób, dzielimy nasza wagę w kilogramachfilm ze przez wzrost w metrach i podnosimy do kwadratu.

Więcej…

Jakie preparaty i zabiegi stosować w czasie gorączki

Jeśli temperatura twojego ciała przekroczy 38 stopni Celsjusza wówczas należy sięgnąć po preparaty przeciwgorączkowe https://mamotoja.pl/bangla/johnson-amp-johnson/johnson039s-baby-oliwka-w-zelu-o-zapachu-swiezych-kwiatow Opakowania farmaceutyczne . Można je nabyć w aptece bez recepty w różnej postaci. Najszybciej zadziałają preparaty podawane w postaci zastrzyku i czopka, a wolniej te w tabletce czy syropie.

Więcej…

Płyn w uchu

Płyn w uchu może znaleźć się po kąpieli lub po np. basenie, jeśli nie dostatecznie dobrze osuszymy uszy.Ale gdy płyn nie jest wodą a wydzieliną to najczęściej będziemy mieli do czynienia z zakażeniem bakteriami lub wirusami, które zaatakowały ucho lub nos.

Więcej…